×
m.senorady.cz Mobilní verze stránek - Přepnout na stránky určené pro mobilní zařízení? Pokračujte na m.senorady.cz ...

FACEBOOK SENORADY: Obec Senorady má své stránky na aktuálně nejpopulárnější sociální síti Facebook. Naleznete zde nejrychleji aktuální informace z obce, celá fotoalba z akcí v obci, pozvánky na obecní události, ankety, videa a příspěvky ostatních uživatelů.
YOUTUBE SENORADY: Videa z obce Senorady naleznete na našem streamu služby YouTube. Tato videa jsou také dostupná z článků na obecních stránkách. Nejaktuálnější videa budete mít po přihlášení se k odběru našeho streamu ObecSenorady na YouTube.
TWITTER SENORADY: Hlášení místního rozhlasu, krátké zprávy, upoutávky a postřehy z dění v obci Senorady naleznete na mikroblogu Twitter. Připojte se k nám a sledujte naše tweety na @Senorady.
GOOGLE+ SENORADY: Pokud dáváte přednost sociální síti Google+, máme pro vás i zde stránku obce Senorady. Oproti účtu na Facebooku se obsah více orientuje na obrazové a video informace.
GEOCACHING SENORADY: Obec Senorady vytvořila první obecní schránku turisticko sportovní hry Geocaching v ČR. Pokud se chcete do této zajímavé aktivity zapojit, nalezení kešky Tvrz Senorady je tím správným krokem :)
FLICKR SENORADY: Na kvalitní fotografie z okolí obce ve vysokém rolišení je zaměřen Flickr Senorady. Vytvořte si svůj účet Flickr, nahrávejte fotografie a ty nejlepší publikujte ve společné skupině "Galerie Senorady".

Seno+

Obec Senorady
Obecní úřad: Povinné informace Úřední deska Životní situace Úřady Formuláře Vyhlášky
Doporučujeme: Územní plán Koronavirus Kanalizace Poplatky Košt 2018 Reportáž ČT1 Facebook Geocaching
Aplikace: ENVIRO e-MUZEUM e-RÁDCE WEBCAM e-Hřiště MMS zprávy SenoTV SENO+ SLABOZRACÍ
obr OBEC
Úřední deska
Zápisy
Úřady
Vyhlášky
Výroč. zprávy
Rozpočet
Formuláře
Poplatky
Územní plán
Kanalizace
Volby
Dotazníky
Zpravodaj
Bezpečnost
Ostatní
obr OKOLÍ
Řeka Oslava
Fotografie
Webcam arch.
Zahrada
3D foto
Enviro info
Geocaching
GPS trasy
Galerie
Sportovní hřiště
obr HISTORIE
Historie
Rodáci
Mapy
Paměti
Pověsti
Z kronik
Arch. fota
Pozvánky
Pohlednice
Listiny
Exponáty
Knihy (MZA)
Genealogie
Výzkum
obr SPOLKY
Myslivci
Hasiči
Rybáři
Sokol
Mládež
Motorkáři
Farnost
obr TRADICE
Plesy
Ostatky
Velikonoce
1.máj
Dětský den
Pouť
Hody
Strašidelný rej
Vinné košty
Mikuláš
obr AKCE
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr AKTUÁLNÍ
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr HLÁŠENÍ
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr KNIHOVNA
Informace
Aktuality
Nové knihy
obr FOTBAL A
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr FOTBAL B
2005
2006
2007
2008
2009
obr INZERCE
Firmy
Občané
obr e-RÁDCE
ŽIVOTNÍ SITUACE

PDA verze
Slabozrací
Popis rádce

obr ONLINE

webcam

obr METEO

meteo
0.0 °C

obr SenoTV

webcam

obr REGiONY
Aktuální články z regionálních zdrojů:

IDS
Ivančice
Jižní Mor.
JMK - aktual.
JMK - úřední
JMK - média
Kr.Vysočina
Vysočina
Kladeruby
Brno
Třebíč
Diecéze
Samospráva

obr CÍRKEV
Katolická farnost Mohelno

Liturgie:
Dnešní
Nedělní
Svátek

Biskupství

obr RSS kanál
Nové články pro vaše RSS čtečky:
RSS 2.0
obr OSTATNÍ
Czech POINT Valid RSS Soutěžíme o Zlatý erb ids jmk mesta-obce epusa portal.gov.cz spov.org spov.org kladeruby e-muzeum senorady
Čí jsou hody? Lidová tradice se v Mohelně dědí po generace
Hody pořádá spolek Mohelenská chasa. Kroje si půjčují od Kyjova. Do průvodu smějí jen mladí a svobodní. Těch je v městečku pořád méně.
Třebíčský deník - Zprávy

Zahrádkáři sobě: med z Přibyslavi a brambory z Olešenky získaly punc kvality
Začínal jsem jako kluk. Choval jsem čmeláky v krabici, svěřil se Jaroslav Kárník, vítěz soutěže Slza medu. V Přibyslavi se o víkendu konal 23. ročník Výstavy ovoce, zeleniny, medu a brambor spojený se soutěží o nejlepší med a brambory. Porota rozhodla, že nejlepší med pochází z Přibyslavi, nejlepší brambory odrůdy Santera mají zemědělci z Olešenky na Havlíčkobrodsku.
Třebíčský deník - Zprávy

Vysočina dominuje hasičskému víceboji, zaskvěla se mladá soutěžící z Jaroměřic
Tři účasti, tři umístění na stupních vítězů. A ještě k tomu dvě završené vítězstvím. Mladá hasička a členka SDH Rokytnice nad Rokytnou Kateřina Vodičková, jinak pocházející z nedalekých Jaroměřic dokázala ve tvrdé konkurenci obhájit vítězství v Moravské lize TFA. Navíc si připsala třetí místo na premiérovém ženském mistrovství republiky, které se v TFA konalo.
Třebíčský deník - Zprávy

Zachránce stovek židovských dětí má v Třebíči pamětní desku
Na nový hřbitov v Třebíči město umístilo pamětní desku, která připomíná Antonína Kalinu. Třebíčský rodák, jehož nacisté za války věznili v koncentračních táborech, zachránil na sklonku války asi devět set židovských chlapců.
Třebíčský deník - Zprávy

Cihla k cihle: Nejzdařilejší klenbu postavili žáci z Havlíčkova Brodu
Devatenáct dvoučlenných týmů žáků základních škol z celé Vysočiny v Novém Městě na Moravě stavělo designové klenby. Takové bylo zadání 4. ročníku soutěže Cihla k cihle. Stovky cihliček tak pod rukama dětí dávaly tvar originálním objektům, které následně posuzovala odborná porota.
Třebíčský deník - Zprávy

Tisíce lidí navštívily Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě. Poznáte se?
Po roční pauze způsobené koronavirem se v Havlíčkově Brodě ve dnech 15. a 16. října koná již 31. ročník Podzimního knižního veletrhu.
Třebíčský deník - Zprávy

První jaderné vinobraní: pod věžemi Dukovan se sklidila úroda, podívejte se
Jaderná elektrárna Dukovany vysadila na svahu, který k ní přiléhá, svoji vinici. Mladé hlavy letos přinesly první hrozny.
Třebíčský deník - Zprávy

Přetřít ji a je z ní medicinbal. Nejen obří dýně je na výstavě zahrádkářů
Už po třiatřicáté pořádají zahrádkáři z Třebíčska svou oblastní výstavu. Loni měla kvůli koronaviru přestávku a ani letos nebylo úplně jisté, zda se vůbec uskuteční. Nakonec ale vše dobře dopadlo a vystavené výpěstky mohou návštěvníci obdivovat až do pondělí 18. října.
Třebíčský deník - Zprávy

Pokusili se ji znásilnit komunisté i nacionalisté, říká o ČSSD starosta Šmarda
/FOTO/ Česká strana sociálně demokratická v letošních parlamentních volbách totálně pohořela. A to i přesto, že na Vysočině si velkou část svých voličů dokázala udržet. Je to mimo jiné i zásluha novoměstského starosty Michala Šmardy, který byl na listině vysočinské kandidátky zapsaný pod číslem dvě. „To, že sociální demokracie vypadla z parlamentu, je poslední z mnoha ran, které dostala za poslední období," říká v exkluzivním rozhovoru pro Deník Šmarda.
Třebíčský deník - Zprávy

Jedno z největších náměstí v zemi se mění. Třebíč ho obnovuje. Podívejte se
/VIDEO/ Rozsáhlá revitalizace Karlova náměstí se opět posunula dále. Na horní straně od Malovaného domu až k Přerovského ulici už se nechodí blátem, nýbrž po dlaždicích. „Máme tu i základy pro schody na středovou část náměstí, která už se také začala dláždit ve směru od sousoší sv. Cyrila a Metoděje směrem k radnici,“ uvedla mluvčí města Irini Martakidisová.
Třebíčský deník - Zprávy

Sto milionů korun. Tolik má stát nová úpravna vody na západě Třebíčska
/VIDEO/ Sto milionů korun. To je částka, za kterou na Třebíčsku vznikne nový vodohospodářský projekt. Díky němu se do budoucna zajistí dostatek nejdůležitější tekutiny, vody.
Třebíčský deník - Zprávy

Lidi v centru Jeníkova terorizuje problémová početná rodina
/FOTO/ Osm dětí a neurčitý počet dospělých bydlí pár kroků od radnice v soukromí. Lidé ve městě si stěžují na jejich vulgaritu a útočnost. Radní mají svázané ruce.
Třebíčský deník - Zprávy

Unikátní snímky hasičských aut: Podívejte se, čím dřív jezdili hasiči z Vysočiny
/FOTO/ Kdo ví, kolik lidských životů a jak velkou škodu na majetku se díky nim podařilo zachránit. Auta byla a dodnes jsou jedni z největších pomocníků hasičů,“ zamýšlí se při prohlížení nové publikace nazvané Hasičské vozy na Vysočině Kamil Marek ze Žďáru nad Sázavou. 
Třebíčský deník - Zprávy

Špatná zpráva pro motoristy. Provoz auta se prodraží o tisíce ročně
V poslední době to zažil asi každý motorista. Částka za plnou nádrž se přiblížila hranici dvou tisíc, nebo ji dokonce už překročila. Jen v průběhu září podražil benzín i nafta dokonce o celé koruny. Kdy se růst cen na benzínových pumpách zastaví?
Třebíčský deník - Zprávy

Zástupci Vysočiny ve sněmovně chtějí pomoci s lepší dostupností lékařů v kraji
Jsem hlavně zástupcem Vysočiny, kraje, kde jsem doma. Tak hovoří o hájení zájmů kraje na pomezí Čech a Moravy Vít Kaňkovský, kterému dali lidé ve volbách vůbec nejvíce preferenčních hlasů, přes deset tisíc. I přesto si uvědomuje, že jako poslanec je především zvolený za Českou republiku.
Třebíčský deník - Zprávy

Čtyři sta milionů: tolik má stát obchvat Zašovic mezi Třebíčí a Jihlavou
/VIDEO, MAPA/ Cesta z Třebíče do Jihlavy bude časem opět o něco snazší. A to díky chystané výstavbě nových bloků v Jaderné elektrárně Dukovany. Právě kvůli nim se totiž vybuduje obchvat Zašovic, který napomůže přepravě nadměrných a těžkých částí pro reaktor a dalších zařízení v elektrárně.
Třebíčský deník - Zprávy

Úzkokolejka na Pelhřimovsku: hrozí, že se vlaky zastaví úplně, jde o peníze
Kraj Vysočina neplní své závazky, tvrdí ředitel společnosti Jindřichohradecké místní dráhy Boris Čajánek. Ta provozuje úzkorozchodnou železniční trať z Jindřichova Hradce do Obrataně. Provoz je ale ztrátový a na prodloužení smlouvy po roce 2024 se dopravní podnik s krajem Vysočina zatím nedokáže dohodnout. „Jsme připravení jednat a uděláme maximum pro nalezení kompromisu, ale vždy jsou na to potřeba dvě strany,“ řekl Čajánek.
Třebíčský deník - Zprávy

Žďár bude mít první tištěnou školu na severní polokouli, použijí 3D tisk betonu
/VIDEO, FOTO/ Nejprve kavárna na Farčatech, aby si ověřili, zda jsou schopni stavět budovy pomocí 3D tiskárny a betonu. Pak je v plánu školní budova. První tisková 3D farma v České republice, která patří firmě Industrial Services (ICE), sídlí ve Žďáře nad Sázavou. A hodlá tisknout domy.
Třebíčský deník - Zprávy

Festival dokumetů: pětadvacátá Ji.hlava slibuje wellness pro duši a mysl
Šest dnů, tři sta filmů a návrat do kin. Takový bude letošní Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava, který slaví čtvrtstoletí.
Třebíčský deník - Zprávy

Slunce se na Vysočině schová, přijdou chladné dny a déšť
Slunečný teplý podzim se nekoná. Na Vysočině nás čeká chladno a déšť. I když podle meteorologů bude přes naše území od západu postupovat teplá fronta, teploměr někdy v noci klesne až k nule.  
Třebíčský deník - Zprávy

Santini by zatleskal: kostel na Zelené hoře je po rekonstrukci. Podívejte se
/VIDEO/ Práce v interiéru poutního kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře finišují. Restaurátoři mají plné ruce práce, aby vše stihli do slavnostního otevření. To je avizováno na sobotu 23. října. „Rekonstrukce začala už v roce 2018 a byla rozdělená do několika etap. Nejprve byla opravená venkovní fasáda a restaurovala se okna,“ popsala rozsáhlé opravy na Zelené hoře tamní kastelánka Michaela Kokojanová.
Třebíčský deník - Zprávy

U brodské nemocnice vznikl památník. Za tři stovky mrtvých s covidem. Budí emoce
/FOTO/ Pietní místo jako vzpomínka na pandemii se objevilo v Nemocnici Havlíčkův Brod před infekčním pavilonem „Autorem je sochař Radomír Dvořák. Dárcem materiálu firma z Lipnice nad Sázavou. Kámen Pieta je dlouhý přes tři metry a váží přes tunu,“ popsala vzhled a míry sochy mluvčí nemocnice Petra Černo. Autor nad svým dílem trávil desítky hodin. „Tvarování a sochařské zásahy zabraly přes dvacet hodin," upřesnil Radomír Dvořák.
Třebíčský deník - Zprávy

Kvůli wellness nebudou muset Jaroměřičtí z města. Nové vznikne v Opeře
/VIDEO/ Když Jaroměřice nad Rokytnou na Třebíčsku kupovaly za 25 milionů korun v březnu tohoto roku hotel Opera, raději se zeptaly obyvatel, zda s koupí souhlasí. Výsledek byl jasný – téměř šest stovek lidí se v anketě vyjádřilo pro koupi, pouze necelých sto třicet obyvatel bylo proti. Byl to prozíravý čin. Původní majitel nabídl budovu k prodeji a hrozilo, že se hotel dostane do hledáčku různých spekulantů.
Třebíčský deník - Zprávy

Vietnamci porušili na Vysočině covidovou karanténu. U soudu dostali podmínky
Porušili karanténu. Dva vietnamští obchodníci z Pelhřimova vyrazili na nákup do jednoho z tamních nákupních domů, přestože předtím měli pozitivní test na covid. V pondělí 11. října je za to potrestal Okresní soud v Pelhřimově.
Třebíčský deník - Zprávy

Scenárista známých seriálů Kukačky a Ordinace: Coufal dostane cenu od své Telče
/VIDEO/ V porodnici ho vyměnili a v dospělosti o tom natočil seriál. Úspěšný scenárista Jan Coufal dostane přesně za týden Cenu města Telče za reprezentaci města.
Třebíčský deník - Zprávy

Obec Senorady

Senorady 120
67575 Mohelno

IČ: 00378593
Číslo účtu: 14720711/0100
Datová schránka: vg2bzei

Telefon: 568 642 033
Email: obec@senorady.cz
Podatelna: podatelna@senorady.cz
Starosta: starosta@senorady.cz

Úřední hodiny: středa 9:00-13:00
každý 3. pátek v měsíci 17:30-19:30

Starosta: Dana Prušková, DiS. (neuvolněná)
Telefon: 601 601 291 (po domluvě)

GPS: 49°7'26.91"N, 16°14'41.12"E
okres Brno-venkov, Jihomoravský kraj
Czech Republic, European Union

Podpůrné programy:

Zde jsou zdarma ke stažení čtečky formátů, ve kterých jsou publikovány dokumenty na stránkách, a podpůrné programy, které jsou potřeba ke spouštění aplikací na internetu:

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr

 

obr VYHLEDÁVÁNÍ
obr ZOBRAZENÍ
Verze pro slabozraké
Mapa stránek
Přístupnost webu
Stručné info o obci obr
Information in English obr
Auskunft auf Deutsch obr
Informations en français obr
информации obr
WAP (info)
SENO+
e-ROZHLAS
Rezervace hřiště
RSS kanál
obr ANKETA
Jaká maska na ostatkové zábavě 2019 se vám líbila nejvíce?

1. Rakeťák Kim a další prezidenti.
Počet hlasů: 142
2. Hasiči.
Počet hlasů: 132
3. Černokněžník.
Počet hlasů: 96
4. Králíci z klobouku.
Počet hlasů: 91
5. Vězeňská služba.
Počet hlasů: 97
6. Upírky a čert.
Počet hlasů: 123
7. Komtesa a včelka.
Počet hlasů: 88
8. Jeptišky.
Počet hlasů: 104
9. Prasátko a vlk.
Počet hlasů: 145
Graf ankety

obr ENVIRO
Environmentální informační systém obce Senorady. Počasí, odpady, GPS orientace, zahrada, webové kamery, hlášení skládek, zprávy emailem, ekologická hra apod..

ENVIRO

obr e-MUZEUM
Elektronické muzeum obce Senorady naleznete na adrese:

e-MUZEUM

obr PANORAMA
Virtuální panoramatické snímky z obce Senorady a z blízkého okolí:

Virtuální panoramata

obr MMS
Nyní máte možnost zasílat své MMS zprávy z mobilu přímo na webové stránky:

MMS zprávy

obr VÝBĚR Z ČLÁNKŮ
Boží Tělo - Mohelno
obr Obec Senorady patří do farnosti Mohelno (děkanství Náměšť nad Oslavou, diecéze brněnská). Průvod Božího Těla, který se uskutečnil 18.6.2006, byl sice v sousední obci Mohelno, ale protože Senorady jsou..
obr KNIHOVNA DOPORUČUJE
Knižní novinka: Odvrácená tvář moci - Zločiny českých králů, Polách Antonín
obr NOVÁ KNIHA K ZAPŮJČENÍ V KNIHOVNĚ Nová kniha znalce českých dějin a autora úspěšných historických románů Antonína Polácha se tentokrát pouští do pátrání v neprobádané oblasti temných stránek osobno..
obr KNIHOVNA ON-LINE
On-line katalog knihovny umožňuje vyhledávat ve fondu knihovny nebo získat informace o vašich výpůjčkách:

ON-LINE katalog

obr STARÉ STRÁNKY
Webové stránky obce z let 2000 až 2006, články, foto, info, mládež..

mladez.senorady.cz

obr ODKAZY
Jihomoravský kraj
Portál veřejné správy ČR
Město Ivančice
Město Brno
Farnost Mohelno
Obec Kladeruby
V.Nezval - Biskoupky
IDS JMK
Portál Evropské unie
Portál justice
Min. pro místní rozvoj ČR
Min. zemědělství ČR
Min. zdravotnictví ČR
Min. školství ČR
Min. práce a soc. věcí ČR
Min. kultury ČR
Min. financí ČR
Min. vnitra ČR
Min. živ. prostředí ČR
obr OCENĚNÍ, TISK, ..
Zlatý erb 2012 - JMK
Zlatý erb 2010 - ČR
Zlatý erb 2010 - JMK
Zlatý erb 2009
Zlatý erb 2008 - ČR
Zlatý erb 2008 - JMK
Zlatý erb 2007
Zlatý erb 2006
Senorady na ČT1 (geocaching)
Senorady na ČT1 (web)
Senorady na ČRo Brno
Turista: e-Muzeum
Zrcadlo: Geocaching Senorady
Senorady v HN (web)
e-Servis: Muzeum Senorady
e-Servis: Facebook Senorady
Moderní obec: e-Muzeum
Vlastivědný věstník moravský
Napsali o erbu 2010
Napsali o erbu 2008
Napsali o erbu 2007
Czech POINT
Online rezervace

©2006-2021 Obec Senorady. Publikační systém a webdesign ©2006-2021 Miroslav Patočka