×
m.senorady.cz Mobilní verze stránek - Přepnout na stránky určené pro mobilní zařízení? Pokračujte na m.senorady.cz ...

FACEBOOK SENORADY: Obec Senorady má své stránky na aktuálně nejpopulárnější sociální síti Facebook. Naleznete zde nejrychleji aktuální informace z obce, celá fotoalba z akcí v obci, pozvánky na obecní události, ankety, videa a příspěvky ostatních uživatelů.
YOUTUBE SENORADY: Videa z obce Senorady naleznete na našem streamu služby YouTube. Tato videa jsou také dostupná z článků na obecních stránkách. Nejaktuálnější videa budete mít po přihlášení se k odběru našeho streamu ObecSenorady na YouTube.
TWITTER SENORADY: Hlášení místního rozhlasu, krátké zprávy, upoutávky a postřehy z dění v obci Senorady naleznete na mikroblogu Twitter. Připojte se k nám a sledujte naše tweety na @Senorady.
GOOGLE+ SENORADY: Pokud dáváte přednost sociální síti Google+, máme pro vás i zde stránku obce Senorady. Oproti účtu na Facebooku se obsah více orientuje na obrazové a video informace.
GEOCACHING SENORADY: Obec Senorady vytvořila první obecní schránku turisticko sportovní hry Geocaching v ČR. Pokud se chcete do této zajímavé aktivity zapojit, nalezení kešky Tvrz Senorady je tím správným krokem :)
FLICKR SENORADY: Na kvalitní fotografie z okolí obce ve vysokém rolišení je zaměřen Flickr Senorady. Vytvořte si svůj účet Flickr, nahrávejte fotografie a ty nejlepší publikujte ve společné skupině "Galerie Senorady".

Seno+

Obec Senorady
Obecní úřad: Povinné informace Úřední deska Životní situace Úřady Formuláře Vyhlášky
Doporučujeme: Územní plán Koronavirus Kanalizace Poplatky Košt 2018 Reportáž ČT1 Facebook Geocaching
Aplikace: ENVIRO e-MUZEUM e-RÁDCE WEBCAM e-Hřiště MMS zprávy SenoTV SENO+ SLABOZRACÍ
obr OBEC
Úřední deska
Zápisy
Úřady
Vyhlášky
Výroč. zprávy
Rozpočet
Formuláře
Poplatky
Územní plán
Kanalizace
Volby
Dotazníky
Zpravodaj
Bezpečnost
Ostatní
obr OKOLÍ
Řeka Oslava
Fotografie
Webcam arch.
Zahrada
3D foto
Enviro info
Geocaching
GPS trasy
Galerie
Sportovní hřiště
obr HISTORIE
Historie
Rodáci
Mapy
Paměti
Pověsti
Z kronik
Arch. fota
Pozvánky
Pohlednice
Listiny
Exponáty
Knihy (MZA)
Genealogie
Výzkum
obr SPOLKY
Myslivci
Hasiči
Rybáři
Sokol
Mládež
Motorkáři
Farnost
obr TRADICE
Plesy
Ostatky
Velikonoce
1.máj
Dětský den
Pouť
Hody
Strašidelný rej
Vinné košty
Mikuláš
obr AKCE
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
obr AKTUÁLNÍ
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
obr HLÁŠENÍ
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
obr KNIHOVNA
Informace
Aktuality
Nové knihy
obr FOTBAL A
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
obr FOTBAL B
2005
2006
2007
2008
2009
obr INZERCE
Firmy
Občané
obr e-RÁDCE
ŽIVOTNÍ SITUACE

PDA verze
Slabozrací
Popis rádce

obr ONLINE

webcam

obr METEO

meteo
0.0 °C

obr SenoTV

webcam

obr REGiONY
Aktuální články z regionálních zdrojů:

IDS
Ivančice
Jižní Mor.
JMK - aktual.
JMK - úřední
JMK - média
Kr.Vysočina
Vysočina
Kladeruby
Brno
Třebíč
Diecéze
Samospráva

obr CÍRKEV
Katolická farnost Mohelno

Liturgie:
Dnešní
Nedělní
Svátek

Biskupství

obr RSS kanál
Nové články pro vaše RSS čtečky:
RSS 2.0
obr OSTATNÍ
Czech POINT Valid RSS Soutěžíme o Zlatý erb ids jmk mesta-obce epusa portal.gov.cz spov.org spov.org kladeruby e-muzeum senorady
Lidem hrozí pokuty: Vysočinu trápí kotle v nedostatečném stavu
Lidé v kraji mají nedostatečně zkontrolované kotle. Často nesplňují požadovanou třetí emisní třídu. Přitom od letošního září bude platit zákaz provozu kotlů první a druhé třídy. Jinak lidem hrozí padesátitisícová pokuta.
Třebíčský deník - Zprávy

Devadesátky: Přestal klepat a jel čórky, znělo v hantýrce brněnského podsvětí
/SLOVNÍČEK/ Zločinci si odjakživa udržovali odstup od svých pronásledovatelů i zbytku společnosti specifickým jazykem, takzvanou hantýrkou. Nejinak tomu bylo i v divokých devadesátkách. Na následujících řádcích přinášíme specifické téma hantýrky brněnského podsvětí, které se na jihu Moravy předávalo z jedné zločinecké generace na další. Přestože se může zdát, že jde o zastaralý jazyk, není tomu tak. Zejména na brněnsku zůstává mnoho výrazů stále živých a používaných.
Třebíčský deník - Zprávy

Letadla bude v Náměšti navádět korejský systém, podívejte se
Letadlo se blíží k přistávací dráze. Je noc a k tomu prší. Za takto ztížených podmínek je bezpečné přistání velký oříšek. Letecká základna v Sedleci u Náměště nad Oslavou jej rozlouskne novým naváděcím systémem Mopiens, který nahradí zastaralé zařízení Normarc.
Třebíčský deník - Zprávy

Plíseň i poničený strop: inspekce zavřela část České whisky v Šebkovicích
/FOTOGALERIE/ Výskyt plísní na provozovně, výskyt plísní na stěnách, poškození stěn, poškození stropu a riziko kontaminace potravin z důvodu nevyhovujících prostor. To jsou hlavní důvody, proč Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) částečně uzavřela šebkovickou provozovnu firmy Česká whisky.    
Třebíčský deník - Zprávy

Budišovský Stonehenge: dlouho tajemné kamenné kvádry jsou díky za přežití války
/FOTO/ Dělí je mnoho let, přesto mají jedno společné. Jsou němými svědky lidských utrpení. A oba se nacházejí na okraji Budišova na Třebíčsku.Tím prvním jsou vysoké kamenné kvádry zdobené nápisy a zeměkoulí se slovenským křížem. „Dlouho se nevědělo, co to vlastně je. Nakonec se ale zjistilo, kdo to postavil. Neváže se k nim pověst, ale skutečné události,“ vysvětluje redaktor Budišovského zpravodaje Karel Pavlíček, který pátral po historii podivné skulptury.
Třebíčský deník - Zprávy

Divoké devadesátky: Posílali mi náboje, říká expolicista Šlachta o výhrůžkách
Robert Šlachta je jednapadesátiletý bývalý policista a celník. Mezi lety 2008 a 2016 pracoval jako ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). V letech 2016 a 2019 působil jako zástupce generálního ředitele a vedoucí sekce pátrání Celní správy ČR. V roce 2021 založil hnutí Přísaha, kterému od června 2021 předsedá. V roce 1995 teprve jako čtyřiadvacetiletý mladík naskočil na jihu Moravy do boje s výrobci a dealery drog.
Třebíčský deník - Zprávy

Budišovskou školku čeká rekonstrukce. Cena? Třiadvacet milionů korun
/FOTO/ Mladý tatínek Jan Pacal se těší, až se v jeho rodném Budišově opraví tamní mateřská škola. Časově to totiž vyjde přibližně na dobu, kdy do ní jeho dcerka začne docházet. „Dozvídám se to až od vás, je to pro mě překvapení. Ale určitě to s partnerkou vítáme, malá tam bude jistě ráda chodit,“ sdělil Pacal.
Třebíčský deník - Zprávy

Sníh kam jen oko dohlédne. Harusák zaplnily davy lyžařů. Podívejte se
/VIDEO/ Je mrazivé sobotní odpoledne. Na sjezdovce na Harusáku je pěkně rušno. Z kopce sviští lyžaři, mezi kterými se dovedně proplétá několik rozdováděných snowboardistů. Půlkilometrovou sjezdovku si všichni dosyta užívají. Nikomu nevadí ani fakt, že se počasí mění z minuty na minutu a každou chvíli se z nebe sype další zásoba sněhu. A že je ho na sjezdovce i v okolí požehnaně.
Třebíčský deník - Zprávy

Omikron převládl. Je nás málo, padáme na hubu, říkají lidi ve fabrice
Minulý čtvrtek sotva tři sta, v úterý už nad tisíc, ve středu šest set a ve čtvrtek osm set. Nová varianta koronaviru s označením Omikron zdvoj až ztrojnásobila průměrné denní přírůstky nakažených na Vysočině.
Třebíčský deník - Zprávy

Muž z Koněšína zná Afriku jako své boty. Jezdí tam chytat myši. Podívejte se
/VIDEO, VELKÁ FOTOGALERIE/ Přijedou Číňani s bagry a všechny domy prostě převálcují. A na jejich místě postaví mrakodrapy. Přesně takto se podle profesora Josefa Bryji z Ústavu biologie obratlovců Akademie věd ČR ve Studenci na Třebíčsku mění Afrika. Ví, o čem mluví, byl tam už asi patnáctkrát, a tak může srovnávat.
Třebíčský deník - Zprávy

Dukla Jihlava má silný příběh, chceme ho dále tvořit, říká Rostislav Krutiš
/FOTO/ Čerstvý čtyřicátník Rostislav Krutiš vede Spolek fanoušků HC Dukla Jihlava. Na domácím klubu mu záleží, proto se před rokem stal členem pracovní skupiny, která řeší budoucnost hokeje v krajském městě Vysočiny. Aktuálně je ve tříčlenném týmu, který připravuje privatizaci klubu. „Je to žádoucí s ohledem na naše ambice,“ říká k aktuálnímu kroku města. To nabídlo podíl v klubu pro strategického partnera či partnery.
Třebíčský deník - Zprávy

OBRAZEM: Lukáš Hejlík se svojí cooking show U nás v Evropě přijel do Brodu
Po téměř deseti letech se projekt Listování vrátil na své věrné scény s cooking show U nás v Evropě, knihou, která vychází ze stejnojmenného televizního pořadu. V průběhu večera navštívili hosté na schodech Krajské knihoviny Vysočiny s modrožlutým moderátorem Lukášem Hejlíkem země Evropské unie a seznámili se s vybranými deseti evropskými tatínky, které ztvárnil Alan Novotný.
Třebíčský deník - Zprávy

Napadení taxikáře kvůli stovce: násilník z Jihlavy dostal vyšší trest
Sečteno, podtrženo. Recidivista a násilník Ladislav Fučík, který v Jihlavě napadl taxikáře kvůli stokoruně, půjde definitivně do vězení na šest let a tři měsíce. Soudy, včetně toho nejvyššího, mu kromě napadení taxikáře sečetly podmínku za krádeže a vyhýbání se nástupu do vězení.
Třebíčský deník - Zprávy

Případ z Vysočiny: muž ukradl telefony a ztratil svůj. Zavolal si o něj policii
Kuriózní případ řešili policisté z Vysočiny. Muž v jihlavském obchodním domě ukradl dva telefony, při úprku následně ztratil svůj vlastní. Při pátrání mobil našli policisté. A zjistili, že patří zloději. Následně mobil začal zvonit. Volal sám majitel a chtěl ho vrátit.
Třebíčský deník - Zprávy

Koněšín chystá kanalizaci: náklady na ni mnohonásobně převýší obecní rozpočet
Vesnice se zhruba pěti sty obyvateli a ročním rozpočtem osm milionů korun. To je Koněšín na Třebíčsku, který nyní chystá vybudování kanalizace za téměř čtyřiasedmdesát milionů.
Třebíčský deník - Zprávy

Budišovský rodák a válečný hrdina Leonhard Smrček konečně nalezne důstojný klid
/VIDEO/ Pět mužů v hořícím letadle už vidělo, že nemá šanci přežít. V příští vteřině jejich letoun Wellington, s nímž několik hodin předtím bombardovali Brémy, narazil do země. Zde zůstal přes osmdesát let. Vykopali ho teprve nedávno – díky čemuž se završil osud rodáka z Budišova u Třebíče Leonharda Smrčka.
Třebíčský deník - Zprávy

Neobvyklý pohled: do ulic Jihlavy opět vyjely starší naftové autobusy, víme proč
Blesk z čistého nebe. Tak komentuje vedení Jihlavy ukončení činnosti společnosti Lumius, která dodávala elektřinu a plyn jihlavskému dopravnímu podniku. I když dopravní podnik již našel nové dodavatele, je jisté, že cena bude několikanásobně vyšší.
Třebíčský deník - Zprávy

Na Třebíčsku někdo ukradl dřevo za sto padesát tisíc
Škodu přes sto padesát tisíc způsobil neznámý pachatel, který u Budíkovic na Třebíčsku ukradl uložené dřevo.
Třebíčský deník - Zprávy

Omikron už přepisuje české rekordy. Nejvíc se šíří mezi středoškoláky
Varianta omikron začala radikálně zvedat čísla pozitivních případů covidu. Sedm okresů už překonalo rekordy v počtu nakažených z předchozích koronavirových vln, další regiony se jim blíží.
Třebíčský deník - Zprávy

Třebíč zaplnily traktory: podívejte se na protest zemědělců z Vysočiny
/FOTO, VIDEO/ Krajinou Vysočiny se pomalu šine několik traktorů. Jedou těsně za sebou, předjet se nedají. Táhne se za nimi dlouhá kolona aut. Zemědělci vyrazili protestovat proti změnám v zemědělské politice vlády.
Třebíčský deník - Zprávy

Zatímco lidé spali, žena jim v Třebíči vykrádala domy. Brala peněženky i tašky
Ještě v den, kdy se žena vloupala na Třebíčsku do tří rodinných domů, jí dopadli policisté. Může skončit až na tři roky za mřížemi.
Třebíčský deník - Zprávy

V Třebíči chybí strážníci. Policie: Zájemci si práci pletou s akčním filmem
Fyzicky zdatný, psychicky odolný a vzdělaný. To jsou předpoklady uchazečů pro získání práce u městské policie. Splní je ale málokdo. Mladí nemají potřebné vzdělání a fyzičku. Starším vadí lidská neúcta a nemožnost sáhnout na výsluhy. Šest strážníků hledají v Třebíči. Ve Velkém Meziříčí chybí dva.
Třebíčský deník - Zprávy

Budova, kterou nepřehlédnete. Na Vysočině mají růžovou zastávku, podívejte se
/FOTO, ANKETA/ Jen růžová to může být. Starou autobusovou zastávku nepoznají obyvatelé Poříčí, místní části Přibyslavi. 
Třebíčský deník - Zprávy

Pohřby na Vysočině zdražují. Lidé častěji volí kremaci bez obřadu
Žehů bez obřadu přibývá. Lidé se zřejmě bojí nákazy a také to ovlivňují vládní nařízení, usuzoval Martin Málek, mluvčí Služeb města Jihlavy, které provozují jihlavské krematorium.
Třebíčský deník - Zprávy

Má doktorát, ale už 10 let vozí lidi po Dalešické přehradě. Podívejte se
/FOTO, VIDEO/ Po celý rok stojí na kapitánském můstku lodi Horácko a brázdí s ní Dalešickou přehradu. Někdy je na její palubě i přes sto lidí – z nichž nikdo netuší, že kapitán Milan Jahoda směřoval odmalička úplně jiným směrem, než je romantická pověst (téměř) mořského vlka.
Třebíčský deník - Zprávy

Obec Senorady

Senorady 120
67575 Mohelno

IČ: 00378593
Číslo účtu: 14720711/0100
Datová schránka: vg2bzei

Telefon: 568 642 033
Email: obec@senorady.cz
Podatelna: podatelna@senorady.cz
Starosta: starosta@senorady.cz

Úřední hodiny: středa 9:00-13:00
každý 3. pátek v měsíci 17:30-19:30

Starosta: Dana Prušková, DiS. (neuvolněná)
Telefon: 601 601 291 (po domluvě)

GPS: 49°7'26.91"N, 16°14'41.12"E
okres Brno-venkov, Jihomoravský kraj
Czech Republic, European Union

Podpůrné programy:

Zde jsou zdarma ke stažení čtečky formátů, ve kterých jsou publikovány dokumenty na stránkách, a podpůrné programy, které jsou potřeba ke spouštění aplikací na internetu:

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr

 

obr VYHLEDÁVÁNÍ
obr ZOBRAZENÍ
Verze pro slabozraké
Mapa stránek
Přístupnost webu
Stručné info o obci obr
Information in English obr
Auskunft auf Deutsch obr
Informations en français obr
информации obr
WAP (info)
SENO+
e-ROZHLAS
Rezervace hřiště
RSS kanál
obr ANKETA
Jaká maska na ostatkové zábavě 2019 se vám líbila nejvíce?

1. Rakeťák Kim a další prezidenti.
Počet hlasů: 153
2. Hasiči.
Počet hlasů: 143
3. Černokněžník.
Počet hlasů: 108
4. Králíci z klobouku.
Počet hlasů: 98
5. Vězeňská služba.
Počet hlasů: 107
6. Upírky a čert.
Počet hlasů: 130
7. Komtesa a včelka.
Počet hlasů: 97
8. Jeptišky.
Počet hlasů: 113
9. Prasátko a vlk.
Počet hlasů: 153
Graf ankety

obr ENVIRO
Environmentální informační systém obce Senorady. Počasí, odpady, GPS orientace, zahrada, webové kamery, hlášení skládek, zprávy emailem, ekologická hra apod..

ENVIRO

obr e-MUZEUM
Elektronické muzeum obce Senorady naleznete na adrese:

e-MUZEUM

obr PANORAMA
Virtuální panoramatické snímky z obce Senorady a z blízkého okolí:

Virtuální panoramata

obr MMS
Nyní máte možnost zasílat své MMS zprávy z mobilu přímo na webové stránky:

MMS zprávy

obr VÝBĚR Z ČLÁNKŮ
Velikonoce 2008 - foto
obr Několik fotografií z Velikonoc 2008 ze dne 24.března: ..
obr KNIHOVNA DOPORUČUJE
Knižní novinka: Francouzské hedvábí, Brown Sandra
obr NOVÁ KNIHA K ZAPŮJČENÍ V KNIHOVNĚ Ve Francouzském hedvábí stvořila Sandra Brown jednu ze svých nejpozoruhodnějších a nejoblíbenějších hrdinek. Claire Laurentová je majitelkou firmy na výrobu luxusn..
obr KNIHOVNA ON-LINE
On-line katalog knihovny umožňuje vyhledávat ve fondu knihovny nebo získat informace o vašich výpůjčkách:

ON-LINE katalog

obr STARÉ STRÁNKY
Webové stránky obce z let 2000 až 2006, články, foto, info, mládež..

mladez.senorady.cz

obr ODKAZY
Jihomoravský kraj
Portál veřejné správy ČR
Město Ivančice
Město Brno
Farnost Mohelno
Obec Kladeruby
V.Nezval - Biskoupky
IDS JMK
Portál Evropské unie
Portál justice
Min. pro místní rozvoj ČR
Min. zemědělství ČR
Min. zdravotnictví ČR
Min. školství ČR
Min. práce a soc. věcí ČR
Min. kultury ČR
Min. financí ČR
Min. vnitra ČR
Min. živ. prostředí ČR
obr OCENĚNÍ, TISK, ..
Zlatý erb 2012 - JMK
Zlatý erb 2010 - ČR
Zlatý erb 2010 - JMK
Zlatý erb 2009
Zlatý erb 2008 - ČR
Zlatý erb 2008 - JMK
Zlatý erb 2007
Zlatý erb 2006
Senorady na ČT1 (geocaching)
Senorady na ČT1 (web)
Senorady na ČRo Brno
Turista: e-Muzeum
Zrcadlo: Geocaching Senorady
Senorady v HN (web)
e-Servis: Muzeum Senorady
e-Servis: Facebook Senorady
Moderní obec: e-Muzeum
Vlastivědný věstník moravský
Napsali o erbu 2010
Napsali o erbu 2008
Napsali o erbu 2007
Czech POINT
Online rezervace

©2006-2022 Obec Senorady. Publikační systém a webdesign ©2006-2022 Miroslav Patočka