×
m.senorady.cz Mobilní verze stránek - Přepnout na stránky určené pro mobilní zařízení? Pokračujte na m.senorady.cz ...

FACEBOOK SENORADY: Obec Senorady má své stránky na aktuálně nejpopulárnější sociální síti Facebook. Naleznete zde nejrychleji aktuální informace z obce, celá fotoalba z akcí v obci, pozvánky na obecní události, ankety, videa a příspěvky ostatních uživatelů.
YOUTUBE SENORADY: Videa z obce Senorady naleznete na našem streamu služby YouTube. Tato videa jsou také dostupná z článků na obecních stránkách. Nejaktuálnější videa budete mít po přihlášení se k odběru našeho streamu ObecSenorady na YouTube.
TWITTER SENORADY: Hlášení místního rozhlasu, krátké zprávy, upoutávky a postřehy z dění v obci Senorady naleznete na mikroblogu Twitter. Připojte se k nám a sledujte naše tweety na @Senorady.
GOOGLE+ SENORADY: Pokud dáváte přednost sociální síti Google+, máme pro vás i zde stránku obce Senorady. Oproti účtu na Facebooku se obsah více orientuje na obrazové a video informace.
GEOCACHING SENORADY: Obec Senorady vytvořila první obecní schránku turisticko sportovní hry Geocaching v ČR. Pokud se chcete do této zajímavé aktivity zapojit, nalezení kešky Tvrz Senorady je tím správným krokem :)
FLICKR SENORADY: Na kvalitní fotografie z okolí obce ve vysokém rolišení je zaměřen Flickr Senorady. Vytvořte si svůj účet Flickr, nahrávejte fotografie a ty nejlepší publikujte ve společné skupině "Galerie Senorady".

Seno+

Obec Senorady
Obecní úřad: Povinné informace Úřední deska Životní situace Úřady Formuláře Vyhlášky
Doporučujeme: Územní plán Koronavirus Kanalizace Poplatky Košt 2018 Reportáž ČT1 Facebook Geocaching
Aplikace: ENVIRO e-MUZEUM e-RÁDCE WEBCAM e-Hřiště MMS zprávy SenoTV SENO+ SLABOZRACÍ
obr OBEC
Úřední deska
Zápisy
Úřady
Vyhlášky
Výroč. zprávy
Rozpočet
Formuláře
Poplatky
Územní plán
Kanalizace
Volby
Dotazníky
Zpravodaj
Bezpečnost
Ostatní
obr OKOLÍ
Řeka Oslava
Fotografie
Webcam arch.
Zahrada
3D foto
Enviro info
Geocaching
GPS trasy
Galerie
Sportovní hřiště
obr HISTORIE
Historie
Rodáci
Mapy
Paměti
Pověsti
Z kronik
Arch. fota
Pozvánky
Pohlednice
Listiny
Exponáty
Knihy (MZA)
Genealogie
Výzkum
obr SPOLKY
Myslivci
Hasiči
Rybáři
Sokol
Mládež
Motorkáři
Farnost
obr TRADICE
Plesy
Ostatky
Velikonoce
1.máj
Dětský den
Pouť
Hody
Strašidelný rej
Vinné košty
Mikuláš
obr AKCE
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr AKTUÁLNÍ
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr HLÁŠENÍ
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr KNIHOVNA
Informace
Aktuality
Nové knihy
obr FOTBAL A
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr FOTBAL B
2005
2006
2007
2008
2009
obr INZERCE
Firmy
Občané
obr e-RÁDCE
ŽIVOTNÍ SITUACE

PDA verze
Slabozrací
Popis rádce

obr ONLINE

webcam

obr METEO

meteo
0.0 °C

obr SenoTV

webcam

obr REGiONY
Aktuální články z regionálních zdrojů:

IDS
Ivančice
Jižní Mor.
JMK - aktual.
JMK - úřední
JMK - média
Kr.Vysočina
Vysočina
Kladeruby
Brno
Třebíč
Diecéze
Samospráva

obr CÍRKEV
Katolická farnost Mohelno

Liturgie:
Dnešní
Nedělní
Svátek

Biskupství

obr RSS kanál
Nové články pro vaše RSS čtečky:
RSS 2.0
obr OSTATNÍ
Czech POINT Valid RSS Soutěžíme o Zlatý erb ids jmk mesta-obce epusa portal.gov.cz spov.org spov.org kladeruby e-muzeum senorady
Likvidace odpadu: Vysočina ho bude pálit v okolních krajích
Likvidace odpadu za pět let a později. To je téma, které aktuálně řeší Kraj Vysočina a domlouvá se na spolupráci se spalovnami v okolí. Krajští radní v úterý 3. srpna jednomyslně schválili memoranda, která jsou v této snaze důležitým milníkem.
Třebíčský deník - Zprávy

Voda v rybnících na Vysočině je bez sinic, výjimkou jsou Kachlička a Sedlice
Přijel jsem na dovolenou k rybníku, tak se taky koupat budu. Ani počasí ani sinice mi v tom nezabrání, prohlašuje Vladislav Dušek z Pardubic, který už týden s rodinou kempuje u rybníka Sykovce na Žďársku.
Třebíčský deník - Zprávy

Všechny houby domů nosit nesmí: houbař z Vysočiny o nich kreslí vtipy, podívejte
Houbové vtipy teď rozdává Radek Chodura z Herálce. A houby nejen kreslí, ale také rád a často sbírá. „Houby sbírám od dětství. Časem jsem získal celkem obstojnou pověst v okolí - sousedi mi nosili košíky, abych je zkontroloval, případně se vyptávali, zda už rostou, kde a jaké,“ rozvyprávěl se o svých houbařských začátcích Radek Chodura.
Třebíčský deník - Zprávy

Je to myš nebo slon? Podívejte se, co odhalili vědci ze Studence
Žijí v podmínkách subsaharské Afriky a vzhledově se podobají krysám nebo rejskům. Přesto jsou příbuzensky mnohem blíže slonům nebo mořským sirénám. Takové jsou závěry studie o vztazích mezi bércouny, na kterou vytvořili vědci ze Studence pod vedením Josefa Bryji.
Třebíčský deník - Zprávy

Za krádež žiletek 28 měsíců vězení. Ústavní soud se pachatele zastal
Ústavní soud (ÚS) dnes vyhověl stížnosti pachatele krádeže v době nouzového stavu. Dostal nepodmíněný trest 28 měsíců vězení ještě před tím, než praxi ukládání trestů usměrnil a zmírnil velký senát Nejvyššího soudu (NS), podle kterého se přísnější trest ukládá jen v případě souvislosti krádeže s pandemickou hrozbou. Mužovým případem se však NS zabýval ještě v době, kdy justice ukládala přísnější tresty prakticky za každou krádež v nouzovém stavu. Nyní musí NS rozhodovat znovu o mužově dovolání.
Třebíčský deník - Zprávy

Zbraňová amnestie: muž přivezl na služebnu v Náměšti trhavinu a rozbušky
Šestiměsíční zbraňová amnestie skončila posledního července. Někteří obyvatele Vysočiny využili k odevzdání střeliva i poslední den. Na policejní služebny lidé nejčastěji nosili pistole, opakovací pušky a kulovnice.  
Třebíčský deník - Zprávy

FOTO: Na železničním přejezdu v Jihlávce se srazil vlak s autem
Na železniční přejezd v Jihlávce vjelo auto v momentě, kdy tudy projížděl vlak. „Hlášení o nehodě jsme přijali před půl sedmou ráno. Provoz na železniční trati byl okamžitě zastaven. K zásahu vyrazily tři jednotky hasičů,“ uvedla mluvčí hasičů Petra Musilová. Nyní již vlaky po trati jezdí bez omezení.
Třebíčský deník - Zprávy

Seriál Deníku: Za chybu piloti ve Žďárských vrších zaplatili svými životy
/ARCHIVNÍ FOTO/  Letos uplyne pětadvacet let od tragické smrti devětačtyřicetiletého Jiřího Trunečky a devětatřicetiletého Drahoslava Mládka. Piloti se s vojenským nadzvukovým letounem MiG- 23 UB zřítili do lesa u Herálce 19. listopadu roku 1996 v odpoledních hodinách.
Třebíčský deník - Zprávy

Nad Náměští poletí i bezpilotní letoun. Cvičení Ample Strike začne brzy
Sedm stovek vojáků z osmi aliančních armád se účastní vojenského cvičení Ample Strike, které se každoročně koná na vrtulníkové základně v Sedleci u Náměště nad Oslavou. Osmý ročník letos začne 30. srpna a první letoun se vznese na nebe 6. září.
Třebíčský deník - Zprávy

Vody z Víru i Vranova bude dost, trubky Vysočiny a jižní Moravy se propojí
Je velká pravděpodobnost, že na jaře prostě dojde voda. Těmito slovy varovala na sklonku roku 2018 Jihlavany primátorka Karolína Koubová a žádala, aby lidé šetřili vodou. V jiných menších obcí pak v létě pravidelně starostové zakazují napouštění bazénů, případně požadují, aby se zájemci psali do pořadníku. Vody prostě bývá málo.
Třebíčský deník - Zprávy

Zpronevěřila miliony: nepoctivou advokátku z Třebíče poslal soud do vězení
Zpronevěřila dvanáct a půl milionu korun jedné ze svých klientek. Advokátku Ludmilu Hudcovou z Třebíče za to poslal Krajský soud v Brně na osm let do vězení.
Třebíčský deník - Zprávy

Vzácná návštěva: indický velvyslanec navštívil Komárovice na Třebíčsku
Malá ale významná je obec Komárovice u Moravských Budějovic. Proto ji navštívil velvyslanec Indie J. E. Hemant Kotalwar. „Obec se 110 obyvateli je v centru zájmu indické diplomacie opakovaně, neboť je rodištěm významného českého indologa profesora Vincence Lesného,“ vysvětlila důvod návštěvy krajská mluvčí Jitka Svatošová.  
Třebíčský deník - Zprávy

Sebevrah se chtěl v Třebíči zabít proudem ze zásuvky
Horké chvíle zažila žena v Třebíči, která se bála o svého příbuzného. Zjistila, že chce spáchat sebevraždu.
Třebíčský deník - Zprávy

O koloběžky je na Vysočině zájem: půjčovny se před zloději jistí kaucí
Koloběžku bych si moc přál. Jednu pro sebe a druhou pro dceru na výlety. Ale odrazuje mě ta cena. Jedna stojí až deset tisíc, svěřil se Lubomír Zach z Havlíčkova Brodu. Naštěstí existují půjčovny. Mají na skladě moderní i starší typy. Někdy si ale musí zájemce připravit několik tisíc na kauci. Půjčovny se tak chrání před zloději.
Třebíčský deník - Zprávy

Místo dokumentů lidé: bývalý úřad v Okříškách se mění na byty pro mladé rodiny
Sídlil zde poštmistr, lékař nebo úředníci místního národního výboru. Budova v Nádražní ulici v Okříškách má opravdu bohatou historii, která nyní pokračuje. Bývalé úřednické kanceláře se totiž mění na celkem sedm bytů, které pomohou mladým rodinám.
Třebíčský deník - Zprávy

Neuvěřitelný hazard: řidič vezl po D1 v dodávce 16 lidí a boural, zraněných je 8
Těžko uvěřitelný hazard se životem předvedl řidič dodávkového vozidla se slovenskou značkou. V dodávce, kde mohou jet na předním sedadle kromě řidiče pouze dvě další osoby, převážel muž celkem šestnáct lidí. Třináct z nich se tak muselo tísnit v nákladovém prostoru vozu Renault Master.
Třebíčský deník - Zprávy

Nechceme se otrávit, protestuje osada na Vysočině: vadí skládka z obchvatu
Obyvatele osady Baštínov leká skládka zeminy z obchvatu. Obávají se, že obsahuje jedovatý arzén. Podle zástupce firma Bergasto je to fáma.
Třebíčský deník - Zprávy

Sto dvacet milionů: za tolik se letos opraví mosty na Vysočině
Šestnáct mostů bude jenom během letošního roku zrekonstruováno v kraji Vysočina. Pomůže tomu i navýšení dotace Státního fondu dopravní infrastruktury. Jelikož ale bylo navýšení oznámeno až v červnu, začínají práce mnohdy až nyní, a mohou trvat celou stavební sezonu.
Třebíčský deník - Zprávy

Knihovna i obchody musely k zemi, teď v Okříškách řeší, co s volným místem
V centru městyse se nachází vytěžovaná křižovatka. Ne jedná straně stával dlouhé roky starý sbor, který bránil řidičům v dobrém výhledu a přehledu o provozu. Radnice proto budovu, kde bývala knihovna i květiny nechala zbourat.
Třebíčský deník - Zprávy

Dostavba Vysočina areny přiláká další cyklisty: Chybí cyklostezka, volají místní
Strašně nerad po té silnici jezdím. Cyklisté se tam motoristům pletou pod kola. Jsou tam nepřehledné úseky a samá zatáčka. Je jen otázkou času, kdy se tam něco stane, okomentoval situaci na komunikaci spojující Vysočina arenu s Vlachovicemi Pavel Dostál z Nového Města na Moravě.
Třebíčský deník - Zprávy

Kostely, závodní auta i válečná technika: papírový svět lákal davy do Meziříčí
Já nejsem modelář, chodím se jen dívat. Je to moc pěkné, tu práci obdivuji, autoři nad tím určitě strávili hodinu času, říká v neděli dopoledne Iveta Vondráčková z Velkého Meziříčí, zatímco si se synem prohlíží vystavené papírové modely. Stejně jako desítky dalších návštěvníků výstavy, která má příznačný název Modelářský svět.
Třebíčský deník - Zprávy

VIDEO: Dračí lodě, parní lokomotiva i kozy na náměstí, v Telči začaly Prázdniny
V Telči to o víkendu žije. Začíná festival Prázdniny v Telči, který je co do počtu návštěvníků největší v republice. Kromě toho po roční pauze vyjíždí parní lokomotiva a na Štěpnický rybník se vrací dračí lodě.
Třebíčský deník - Zprávy

Očkování u těhotných provází nejistota: ženy na Vysočině se obávají následků
Není to tak jednoduché rozhodnutí. Na jednu stranu nechci ohrožovat svoje okolí, protože pečuji o starší příbuzné, na druhou stranu je očkovací vakcína prostě nová a nikdo neví, co to za deset až patnáct let udělá. Navíc už to není jen o mě, ale musím vzít v úvahu i to, co by to mohlo udělat s tím malým. Opravdu nevím, jestli se nechat očkovat. Tak uvažuje o problematice očkování u těhotných žen nastávající maminka z Třebíčska Barbora Dvořáková.
Třebíčský deník - Zprávy

Vodní záchranka dalešické přehrady má nový člun, podívejte se
Dalešická přehrada láká během sezóny tisíce návštěvníků. Na jejich bezpečí dohlíží sehraný tým vodních záchranářů, kteří jsou vybavení novým člunem. 
Třebíčský deník - Zprávy

Lucie Tučková pečuje o Reynkův odkaz: jeho dům patří do českých dějin
Zámeček v Petrkově, ve kterém žil český básník a grafik Bohuslav Reynek už patří státu. Zaplatil za něj 18 milionů korun, převod je zapsán do katastru nemovitostí.
Třebíčský deník - Zprávy

Obec Senorady

Senorady 120
67575 Mohelno

IČ: 00378593
Číslo účtu: 14720711/0100
Datová schránka: vg2bzei

Telefon: 568 642 033
Email: obec@senorady.cz
Podatelna: podatelna@senorady.cz
Starosta: starosta@senorady.cz

Úřední hodiny: středa 9:00-13:00
každý 3. pátek v měsíci 17:30-19:30

Starosta: Dana Prušková, DiS. (neuvolněná)
Telefon: 601 601 291 (po domluvě)

GPS: 49°7'26.91"N, 16°14'41.12"E
okres Brno-venkov, Jihomoravský kraj
Czech Republic, European Union

Podpůrné programy:

Zde jsou zdarma ke stažení čtečky formátů, ve kterých jsou publikovány dokumenty na stránkách, a podpůrné programy, které jsou potřeba ke spouštění aplikací na internetu:

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr

 

obr VYHLEDÁVÁNÍ
obr ZOBRAZENÍ
Verze pro slabozraké
Mapa stránek
Přístupnost webu
Stručné info o obci obr
Information in English obr
Auskunft auf Deutsch obr
Informations en français obr
информации obr
WAP (info)
SENO+
e-ROZHLAS
Rezervace hřiště
RSS kanál
obr ANKETA
Jaká maska na ostatkové zábavě 2019 se vám líbila nejvíce?

1. Rakeťák Kim a další prezidenti.
Počet hlasů: 134
2. Hasiči.
Počet hlasů: 124
3. Černokněžník.
Počet hlasů: 89
4. Králíci z klobouku.
Počet hlasů: 85
5. Vězeňská služba.
Počet hlasů: 88
6. Upírky a čert.
Počet hlasů: 116
7. Komtesa a včelka.
Počet hlasů: 81
8. Jeptišky.
Počet hlasů: 99
9. Prasátko a vlk.
Počet hlasů: 136
Graf ankety

obr ENVIRO
Environmentální informační systém obce Senorady. Počasí, odpady, GPS orientace, zahrada, webové kamery, hlášení skládek, zprávy emailem, ekologická hra apod..

ENVIRO

obr e-MUZEUM
Elektronické muzeum obce Senorady naleznete na adrese:

e-MUZEUM

obr PANORAMA
Virtuální panoramatické snímky z obce Senorady a z blízkého okolí:

Virtuální panoramata

obr MMS
Nyní máte možnost zasílat své MMS zprávy z mobilu přímo na webové stránky:

MMS zprávy

obr VÝBĚR Z ČLÁNKŮ
Mikulášská besídka
obr Besídka se konala 2.12. v kulturním domě v Senoradech, kromě Mikuláše byli přítomni i 2 čerti, 2 andělé a spousta dětí..
obr KNIHOVNA DOPORUČUJE
Knižní novinka: Francouzské hedvábí, Brown Sandra
obr NOVÁ KNIHA K ZAPŮJČENÍ V KNIHOVNĚ Ve Francouzském hedvábí stvořila Sandra Brown jednu ze svých nejpozoruhodnějších a nejoblíbenějších hrdinek. Claire Laurentová je majitelkou firmy na výrobu luxusn..
obr KNIHOVNA ON-LINE
On-line katalog knihovny umožňuje vyhledávat ve fondu knihovny nebo získat informace o vašich výpůjčkách:

ON-LINE katalog

obr STARÉ STRÁNKY
Webové stránky obce z let 2000 až 2006, články, foto, info, mládež..

mladez.senorady.cz

obr ODKAZY
Jihomoravský kraj
Portál veřejné správy ČR
Město Ivančice
Město Brno
Farnost Mohelno
Obec Kladeruby
V.Nezval - Biskoupky
IDS JMK
Portál Evropské unie
Portál justice
Min. pro místní rozvoj ČR
Min. zemědělství ČR
Min. zdravotnictví ČR
Min. školství ČR
Min. práce a soc. věcí ČR
Min. kultury ČR
Min. financí ČR
Min. vnitra ČR
Min. živ. prostředí ČR
obr OCENĚNÍ, TISK, ..
Zlatý erb 2012 - JMK
Zlatý erb 2010 - ČR
Zlatý erb 2010 - JMK
Zlatý erb 2009
Zlatý erb 2008 - ČR
Zlatý erb 2008 - JMK
Zlatý erb 2007
Zlatý erb 2006
Senorady na ČT1 (geocaching)
Senorady na ČT1 (web)
Senorady na ČRo Brno
Turista: e-Muzeum
Zrcadlo: Geocaching Senorady
Senorady v HN (web)
e-Servis: Muzeum Senorady
e-Servis: Facebook Senorady
Moderní obec: e-Muzeum
Vlastivědný věstník moravský
Napsali o erbu 2010
Napsali o erbu 2008
Napsali o erbu 2007
Czech POINT
Online rezervace

©2006-2021 Obec Senorady. Publikační systém a webdesign ©2006-2021 Miroslav Patočka