×
m.senorady.cz Mobilní verze stránek - Přepnout na stránky určené pro mobilní zařízení? Pokračujte na m.senorady.cz ...

FACEBOOK SENORADY: Obec Senorady má své stránky na aktuálně nejpopulárnější sociální síti Facebook. Naleznete zde nejrychleji aktuální informace z obce, celá fotoalba z akcí v obci, pozvánky na obecní události, ankety, videa a příspěvky ostatních uživatelů.
YOUTUBE SENORADY: Videa z obce Senorady naleznete na našem streamu služby YouTube. Tato videa jsou také dostupná z článků na obecních stránkách. Nejaktuálnější videa budete mít po přihlášení se k odběru našeho streamu ObecSenorady na YouTube.
TWITTER SENORADY: Hlášení místního rozhlasu, krátké zprávy, upoutávky a postřehy z dění v obci Senorady naleznete na mikroblogu Twitter. Připojte se k nám a sledujte naše tweety na @Senorady.
GOOGLE+ SENORADY: Pokud dáváte přednost sociální síti Google+, máme pro vás i zde stránku obce Senorady. Oproti účtu na Facebooku se obsah více orientuje na obrazové a video informace.
GEOCACHING SENORADY: Obec Senorady vytvořila první obecní schránku turisticko sportovní hry Geocaching v ČR. Pokud se chcete do této zajímavé aktivity zapojit, nalezení kešky Tvrz Senorady je tím správným krokem :)
FLICKR SENORADY: Na kvalitní fotografie z okolí obce ve vysokém rolišení je zaměřen Flickr Senorady. Vytvořte si svůj účet Flickr, nahrávejte fotografie a ty nejlepší publikujte ve společné skupině "Galerie Senorady".

Seno+

Obec Senorady
Obecní úřad: Povinné informace Úřední deska Životní situace Úřady Formuláře Vyhlášky
Doporučujeme: Územní plán Koronavirus Kanalizace Poplatky Košt 2018 Reportáž ČT1 Facebook Geocaching
Aplikace: ENVIRO e-MUZEUM e-RÁDCE WEBCAM e-Hřiště MMS zprávy SenoTV SENO+ SLABOZRACÍ
obr OBEC
Úřední deska
Zápisy
Úřady
Vyhlášky
Výroč. zprávy
Rozpočet
Formuláře
Poplatky
Územní plán
Kanalizace
Volby
Dotazníky
Zpravodaj
Bezpečnost
Ostatní
obr OKOLÍ
Řeka Oslava
Fotografie
Webcam arch.
Zahrada
3D foto
Enviro info
Geocaching
GPS trasy
Galerie
Sportovní hřiště
obr HISTORIE
Historie
Rodáci
Mapy
Paměti
Pověsti
Z kronik
Arch. fota
Pozvánky
Pohlednice
Listiny
Exponáty
Knihy (MZA)
Genealogie
Výzkum
obr SPOLKY
Myslivci
Hasiči
Rybáři
Sokol
Mládež
Motorkáři
Farnost
obr TRADICE
Plesy
Ostatky
Velikonoce
1.máj
Dětský den
Pouť
Hody
Strašidelný rej
Vinné košty
Mikuláš
obr AKCE
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
obr AKTUÁLNÍ
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
obr HLÁŠENÍ
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
obr KNIHOVNA
Informace
Aktuality
Nové knihy
obr FOTBAL A
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
obr FOTBAL B
2005
2006
2007
2008
2009
obr INZERCE
Firmy
Občané
obr e-RÁDCE
ŽIVOTNÍ SITUACE

PDA verze
Slabozrací
Popis rádce

obr ONLINE

webcam

obr METEO

meteo
0.0 °C

obr SenoTV

webcam

obr REGiONY
Aktuální články z regionálních zdrojů:

IDS
Ivančice
Jižní Mor.
JMK - aktual.
JMK - úřední
JMK - média
Kr.Vysočina
Vysočina
Kladeruby
Brno
Třebíč
Diecéze
Samospráva

obr CÍRKEV
Katolická farnost Mohelno

Liturgie:
Dnešní
Nedělní
Svátek

Biskupství

obr RSS kanál
Nové články pro vaše RSS čtečky:
RSS 2.0
obr OSTATNÍ
Czech POINT Valid RSS Soutěžíme o Zlatý erb ids jmk mesta-obce epusa portal.gov.cz spov.org spov.org kladeruby e-muzeum senorady

Výběr z tisku - Zlatý erb 2008

Zpět..

Výběr ze zpráv tisku a rozhlasu informujících o účasti obce Senorady v soutěži Zlatý erb 2008:

 

obr Výsledky jihomoravského krajského kola soutěže Zlatý erb o nejlepší internetové stránky radnic

Vlasta Gajdošíková 15.03.2008

V kategorii měst zvítězilo Znojmo, mezi obcemi vyhrál Archlebov na Hodonínsku a nejlepší elektronickou službou se mohou chlubit Senorady na Brněnsku.

Na dalších místech mezi městy bodovaly Boskovice a Veselí nad Moravou, porota ocenila i Vyškov a Přísnotice na Židlochovicku.

Jak Znojmo, tak Archlebov jsou v soutěži nováčky. Archlebov své internetové stránky spustil ani ne před půl rokem, webmastera Petra Šťastného proto vítězství překvapilo: "Do té soutěže jsme šli s tím, abychom získali informace o tom, jestli to děláme správně nebo ne, nečekali jsme, že budeme zrovna první."

Také webová prezentace Znojma je zbrusu nová. Podle místostarosty Jana Blažíčka je vítězství ve Zlatém erbu pro vedení města zadostiučiněním: "Protože v lednu jsme se dočetli v novinách, že stránky města jsou nepřehledné, že jsou špatně udělané, informace na sebe nenavazují. Myslíme si, že cesta, kterou jsme se vydali, je správná, nicméně do soutěže jsme se hlásili s vědomím toho, že stránky jsou polotovar. Máme spoustu projektů, které máme ještě rozpracovány a postupně je tam budeme přidávat."

V kategorii nejlepší elektronická služba zvítězily Senorady na Brněnsku, které v soutěži bodují takřka každý rok. Letos získaly i druhé místo v kategorii obcí. Porotu okouzlilo jejich e-Muzeum. Skutečné muzeum si malá obec nemůže dovolit. Na internetu ale vystavuje historické mapy či snímky z vykopávek. Díky e-Muzeu se dokonce upřesnila historická fakta o Senoradech, uvedl správce stránek Miroslav Patočka:

"My jsme ucelili, díky tomuto muzeu, historii Senorad. Zjistili jsme dokonce novou písemnou zprávu, dřívější, než byla oficiálně uváděna. Byl udáván rok 1351, a my jsme našli, že je to o 2 roky dřív. Je to zaneseno v Moravských zemských deskách. Vlastně žádný pořádný výzkum v této oblasti neprobíhal, takže teď máme výročí 660 let obce. Právě díky tomuto výzkumu jsme zjistili to nové datum. Poděkování by zasloužila prof. německého gymnázia pí mgr. Vybíhalová, která vlastně stojí za tou odbornou částí muzea."

Místním se prý nejvíce líbí historické fotografie obce, které animací plynule přecházejí do fotografií současných. Lidé tak mohou porovnat, jak dané místo vypadalo před desítkami let, doplnil Miroslav Patočka: "Je to fotografováno ze stejného úhlu, aby byla vidět ta změna. Jsou tam někde rozdíly až 100 let mezi tou černobílou starou fotkou a novou. Na to se občané dívají nejvíce. Pak tam ještě mají i kviz, takže si zkoušejí prověřit i své znalosti a generují si vstupenky. Takže je zajímají asi nejvíce ty multimediální části."

Cenu veřejnosti získal Bezkov na Znojemsku, cenu poroty - internetová encyklopedie dějin města Brna. Vítězové jednotlivých kategorií postupují do celostátního kola.
obr Nejlepší webové stránky na jihu Moravy mají Znojmo a Archlebov

Datum: 14. 3. 2008, 11.21, zdroj: ČTK, rubrika: Události

Brno -- Nejlepší internetové stránky z měst na jižní Moravě má Znojmo, mezi obcemi je to Archlebov na Hodonínsku. Jejich zástupci dnes převzali ceny v soutěži o nejkvalitnější webové prezentace radnic Zlatý erb. Cenu za nejlepší elektronickou službu získaly Senorady na Brněnsku, porotu zaujalo jejich e-Muzeum.

Senorady, které mají asi 500 obyvatel, si podle starosty Vladimíra Nováka nemohou obecní muzeum dovolit. Předměty, které by do něj místní vystavili, proto vložili na internet. "Máme tam historii obce, historické mapy, vykopávky, 3D fotografie," řekl dnes novinářům starosta. Lidé si mohou na úřadu vypůjčit speciální brýle, s jejichž pomocí si trojrozměrné fotografie mohou prohlížet.

Správce stránek Miroslav Patočka řekl, že na muzeu je cenný i výzkum, který mu předcházel. Při něm místní objevili v Moravských zemských deskách o dva roky starší písemnou zmínku o obci, než byla dosud oficiálně uváděná. Letos tak Senorady oslaví 660. výročí.

Další držitele hlavních cen -- Znojemské a Archlebovské -- vítězství v soutěži zaskočilo. Obě sídla mají internetové stránky krátce. Archlebovští je zprovoznili loni na podzim, předtím obec internetové stránky neměla. Znojmo má od loňského prosince stránky v nové podobě. "Přihlásili jsme se s vědomím polotovaru. Vítězství nás překvapilo," řekl místostarosta Znojma Jan Blažíček.

Cenu veřejnosti získal Bezkov na Znojemsku. Porota ocenila také internetovou Encyklopedii dějin města Brna. Vítězové jednotlivých kategorií postupují do celostátního kola. Republikový vítěz bude znám v dubnu.
obr Nejlepší stránky mají Znojmo a Archlebov

15.03.2008 - Jan Trojan - Jižní Morava - Vysočina - str. 12

Stále víc měst a obcí Jihomoravského kraje přitažlivou formou prezentuje na internetu svoji historii i současnost

Nejlepší webové stránky z měst Jihomoravského kraje má Znojmo a z obcí Archlebov na Hodonínsku. Jako nejlepší elektronická služba byla vyhodnocena obec Senorady na Brněnsku za svoje e-Muzeum.
Na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže Zlatý erb 2008 na jihu Moravy převzali v pátek představitelé oceněných měst a obcí diplomy a věcné ceny od sponzorů. Senorady získaly také druhé místo mezi nejlepšími webovými stránkami. Podle starosty Vladimíra Nováka (nez.) zvolili prezentaci historie obce raději elektronicky než v muzeu vzhledem k omezeným financím. V jejich e-Muzeu tak najdete snímky z vykopávek, staré mapy. Senorady letos oslaví 660. výročí.
Původně se mělo slavit až za dva roky, ale při výzkumu v rámci přípravy elektronického muzea Senoradští objevili v Moravských zemských deskách o dva roky starší písemnou zmínku. Novinářům to sdělil správce stránek Miroslav Patočka.

Překvapení vítězové

Zástupci Znojma přiznali, že byli tak vysokým oceněním trochu překvapeni, protože své internetové stránky zprovoznili v současné podobě teprve loni v prosinci. Místostarosta Jan Blažíček (ODS) je přirovnal dokonce k polotovaru. Podobně hovořili zástupci Archlebova, kteří spustili své stránky o loňském podzimu vůbec poprvé.
Druhé místo mezi městy patří Boskovicím, třetí Veselí nad Moravou. „Zatím jsme vícekrát po sobě skončili mezi nejlepšími, jednou jsme byli první v elektronické službě, ale dosud nemáme prvenství za webové stránky. Uděláme vše pro vítězství v dalších letech,“ řekl v neformálním rozhovoru s Právem boskovický starosta Jaroslav Dohnálek (ODS).
Třetí z obcí za webové stránky skončily Přísnotice na Brněnsku, v kategorii nejlepší elektronická služba náleží druhé a třetí místo Veselí nad Moravou a Vyškovu.
Cenu veřejnosti získal Bezkov na Znojemsku a zvláštní cenu poroty, udělenou jen v Jihomoravském kraji, dostala internetová Encyklopedie dějin města Brna. Vítězové jednotlivých kategorií postupují do celostátního dubnového kola. Zlatý erb začal v roce 1999, od roku 2004 probíhá ve všech krajích.
obr Vítězové Zlatého erbu 2008: Znojmo, Archlebov, Senorady

Martin Mikuláš, 14.3.2008

Jižní Morava - Jihomoravský kraj vyhlásil dnes v brněnském hotelu Continental výsledky krajského kola soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí České republiky Zlatý erb 2008. Mezi městy zvítězilo Znojmo, následované Boskovicemi a Veselím nad Moravou.

V kategorii obcí obsadil zlatou příčku Archlebov. Na dalších místech se dále umístily Senorady a Přísnotice. Senorady pak ještě zabodovaly v kategorii Nejlepší elektronická služba, když nejvíce zaujaly odbornou porotu s nápadem e-MUZEUM: elektronické muzeum.

Druhé místo v této kategorii pak obdrželo Veselí nad Moravou se zvukovými záznamy z jednání zastupitelstev. Bronzovou medaili obdržel Vyškov se svým rezervačním systémem vstupenek na kulturní akce pořádané ve městě. Vítězové těchto tří kategorií mají zajištěný postup do celostátního kola.

Na Zlatém erbu 2008 Jihomoravský kraj dále vyhlásil ještě Cenu veřejnosti, která jde do Bezkova. Zvláštní cenou porota ocenila autorský kolektiv internetové Encyklopedie dějin města Brna.
obr Uznání se dočkaly i Senorady

Sobota 15.března 2008

Senorady - Internetové stránky Senorad na Brněnsku nabízejí nejlepší elektronickou službu ze všech stránek obcí a měst na jižní Moravě. Jejich e-Muzeum ocenili porotci v krajské soutěži Zlatý erb. Obec s pěti sty obyvatel si podle starosty Vladimíra Nováka nemůže normální muzeum dovolit, proto jsou předměty, které by v něm místní vystavili, k vidění na internetu. Cena za nejlepší internetové stránky měst putuje do Znojma, mezi obcemi triumfoval Archlebov na Hodonínsku.
obr Senorady k internetu půjčují barevné brýle

15. března 2008

BRNO Unikátní internetová encyklopedie dějin Brna, na jejíž tvorbě se podílejí ve volném čase tři desítky odborníků, získala zvláštní cenu poroty v krajském kole soutěže Zlatý erb. Porotci ale kromě díla přístupného na adrese www.encyklopedie. brna.cz hodnotili především elektronické prezentace obcí.

Cenu za nejlepší elektronickou službu získaly Senorady na Brněnsku se svým e-Muzeem. Senorady, které mají asi 500 obyvatel, si podle starosty Vladimíra Nováka nemohou obecní muzeum dovolit. Předměty, které by do něj místní vystavili, proto vložili na internet. „Máme tam historii obce, historické mapy, vykopávky, 3D fotografie,“ řekl starosta. Lidé si mohou na úřadu vypůjčit speciální brýle, s jejichž pomocí si trojrozměrné fotografie mohou prohlížet.

Nejlepší stránky má mezi městy Znojmo a z obcí Archlebov. Brno se už tradičně nepřihlásilo.
obr A jeden starší článek o soutěži Zlatý erb 2007:

Jak to vidí „na kraji“...

Jak jste spokojeni s výsledky soutěže Zlatý erb na krajské úrovni? Myslíte, že na webových prezentacích obcí je co zlepšovat?

Soutěž Zlatý erb jednoznačně přispívá ke zvýšení informovanosti občanů a jsem velmi rád, že počet účastníků krajského kola rok od roku stoupá - pro zajímavost letos to byl rekordní počet 32. Finalisté soutěže mohou být inspirací pro tvůrce dalších stránek. Jak opět potvrdil letošní ročník, zajímavé elektronické služby mohou nabízet i menší města a obce. Za všechny chci jmenovat elektronického rádce v životních situacích, s nímž se obec Senorady umístila na druhém místě a kromě toho získala také Cenu poroty za přihlášený soubor elektronických služeb. Ing. Jiří Crha, ředitel Krajského úřadu JM kraje


Vyvěšeno dne:
Sňato dne:

Vložil: Ing. Mgr. Miroslav Patočka
Poslední změna: 2008-03-17 12:55:27


Pro uživatele Google+:

Pro uživatele Facebooku:

Obec Senorady

Senorady 120
67575 Mohelno

IČ: 00378593
Číslo účtu: 14720711/0100
Datová schránka: vg2bzei

Telefon: 568 642 033
Email: obec@senorady.cz
Podatelna: podatelna@senorady.cz
Starosta: starosta@senorady.cz

Úřední hodiny: středa 9:00-13:00
každý 3. pátek v měsíci 17:30-19:30

Starosta: Dana Prušková, DiS. (neuvolněná)
Telefon: 601 601 291 (po domluvě)

GPS: 49°7'26.91"N, 16°14'41.12"E
okres Brno-venkov, Jihomoravský kraj
Czech Republic, European Union

Podpůrné programy:

Zde jsou zdarma ke stažení čtečky formátů, ve kterých jsou publikovány dokumenty na stránkách, a podpůrné programy, které jsou potřeba ke spouštění aplikací na internetu:

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr

 

obr VYHLEDÁVÁNÍ
obr ZOBRAZENÍ
Verze pro slabozraké
Mapa stránek
Přístupnost webu
Stručné info o obci obr
Information in English obr
Auskunft auf Deutsch obr
Informations en français obr
информации obr
WAP (info)
SENO+
e-ROZHLAS
Rezervace hřiště
RSS kanál
obr ANKETA
Jaká maska na ostatkové zábavě 2019 se vám líbila nejvíce?

1. Rakeťák Kim a další prezidenti.
Počet hlasů: 148
2. Hasiči.
Počet hlasů: 136
3. Černokněžník.
Počet hlasů: 101
4. Králíci z klobouku.
Počet hlasů: 95
5. Vězeňská služba.
Počet hlasů: 101
6. Upírky a čert.
Počet hlasů: 125
7. Komtesa a včelka.
Počet hlasů: 91
8. Jeptišky.
Počet hlasů: 107
9. Prasátko a vlk.
Počet hlasů: 148
Graf ankety

obr ENVIRO
Environmentální informační systém obce Senorady. Počasí, odpady, GPS orientace, zahrada, webové kamery, hlášení skládek, zprávy emailem, ekologická hra apod..

ENVIRO

obr e-MUZEUM
Elektronické muzeum obce Senorady naleznete na adrese:

e-MUZEUM

obr PANORAMA
Virtuální panoramatické snímky z obce Senorady a z blízkého okolí:

Virtuální panoramata

obr MMS
Nyní máte možnost zasílat své MMS zprávy z mobilu přímo na webové stránky:

MMS zprávy

obr VÝBĚR Z ČLÁNKŮ
Oprava kapličky
obr V současné době probíhá oprava kapličky z roku 1807, která stojí na návsi vedle kulturního domu...
obr KNIHOVNA DOPORUČUJE
Knižní novinka: Pařížská Sureté pátrá, Václav Borovička
obr NOVÁ KNIHA K ZAPŮJČENÍ V KNIHOVNĚ Oblíbený autor literatury faktu představuje čtenářům bohatou a slavnou historii pařížské policie. V 18 napínavých a poučných příbězích ukazuje, jak se formoval, ro..
obr KNIHOVNA ON-LINE
On-line katalog knihovny umožňuje vyhledávat ve fondu knihovny nebo získat informace o vašich výpůjčkách:

ON-LINE katalog

obr STARÉ STRÁNKY
Webové stránky obce z let 2000 až 2006, články, foto, info, mládež..

mladez.senorady.cz

obr ODKAZY
Jihomoravský kraj
Portál veřejné správy ČR
Město Ivančice
Město Brno
Farnost Mohelno
Obec Kladeruby
V.Nezval - Biskoupky
IDS JMK
Portál Evropské unie
Portál justice
Min. pro místní rozvoj ČR
Min. zemědělství ČR
Min. zdravotnictví ČR
Min. školství ČR
Min. práce a soc. věcí ČR
Min. kultury ČR
Min. financí ČR
Min. vnitra ČR
Min. živ. prostředí ČR
obr OCENĚNÍ, TISK, ..
Zlatý erb 2012 - JMK
Zlatý erb 2010 - ČR
Zlatý erb 2010 - JMK
Zlatý erb 2009
Zlatý erb 2008 - ČR
Zlatý erb 2008 - JMK
Zlatý erb 2007
Zlatý erb 2006
Senorady na ČT1 (geocaching)
Senorady na ČT1 (web)
Senorady na ČRo Brno
Turista: e-Muzeum
Zrcadlo: Geocaching Senorady
Senorady v HN (web)
e-Servis: Muzeum Senorady
e-Servis: Facebook Senorady
Moderní obec: e-Muzeum
Vlastivědný věstník moravský
Napsali o erbu 2010
Napsali o erbu 2008
Napsali o erbu 2007
Czech POINT
Online rezervace

©2006-2021 Obec Senorady. Publikační systém a webdesign ©2006-2021 Miroslav Patočka