×
m.senorady.cz Mobilní verze stránek - Přepnout na stránky určené pro mobilní zařízení? Pokračujte na m.senorady.cz ...

FACEBOOK SENORADY: Obec Senorady má své stránky na aktuálně nejpopulárnější sociální síti Facebook. Naleznete zde nejrychleji aktuální informace z obce, celá fotoalba z akcí v obci, pozvánky na obecní události, ankety, videa a příspěvky ostatních uživatelů.
YOUTUBE SENORADY: Videa z obce Senorady naleznete na našem streamu služby YouTube. Tato videa jsou také dostupná z článků na obecních stránkách. Nejaktuálnější videa budete mít po přihlášení se k odběru našeho streamu ObecSenorady na YouTube.
TWITTER SENORADY: Hlášení místního rozhlasu, krátké zprávy, upoutávky a postřehy z dění v obci Senorady naleznete na mikroblogu Twitter. Připojte se k nám a sledujte naše tweety na @Senorady.
GOOGLE+ SENORADY: Pokud dáváte přednost sociální síti Google+, máme pro vás i zde stránku obce Senorady. Oproti účtu na Facebooku se obsah více orientuje na obrazové a video informace.
GEOCACHING SENORADY: Obec Senorady vytvořila první obecní schránku turisticko sportovní hry Geocaching v ČR. Pokud se chcete do této zajímavé aktivity zapojit, nalezení kešky Tvrz Senorady je tím správným krokem :)
FLICKR SENORADY: Na kvalitní fotografie z okolí obce ve vysokém rolišení je zaměřen Flickr Senorady. Vytvořte si svůj účet Flickr, nahrávejte fotografie a ty nejlepší publikujte ve společné skupině "Galerie Senorady".

Seno+

Obec Senorady
Obecní úřad: Povinné informace Úřední deska Životní situace Úřady Formuláře Vyhlášky
Doporučujeme: Územní plán Koronavirus Kanalizace Poplatky Košt 2018 Reportáž ČT1 Facebook Geocaching
Aplikace: ENVIRO e-MUZEUM e-RÁDCE WEBCAM e-Hřiště MMS zprávy SenoTV SENO+ SLABOZRACÍ
obr OBEC
Úřední deska
Zápisy
Úřady
Vyhlášky
Výroč. zprávy
Rozpočet
Formuláře
Poplatky
Územní plán
Kanalizace
Volby
Dotazníky
Zpravodaj
Bezpečnost
Ostatní
obr OKOLÍ
Řeka Oslava
Fotografie
Webcam arch.
Zahrada
3D foto
Enviro info
Geocaching
GPS trasy
Galerie
Sportovní hřiště
obr HISTORIE
Historie
Rodáci
Mapy
Paměti
Pověsti
Z kronik
Arch. fota
Pozvánky
Pohlednice
Listiny
Exponáty
Knihy (MZA)
Genealogie
Výzkum
obr SPOLKY
Myslivci
Hasiči
Rybáři
Sokol
Mládež
Motorkáři
Farnost
obr TRADICE
Plesy
Ostatky
Velikonoce
1.máj
Dětský den
Pouť
Hody
Strašidelný rej
Vinné košty
Mikuláš
obr AKCE
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr AKTUÁLNÍ
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr HLÁŠENÍ
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr KNIHOVNA
Informace
Aktuality
Nové knihy
obr FOTBAL A
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr FOTBAL B
2005
2006
2007
2008
2009
obr INZERCE
Firmy
Občané
obr e-RÁDCE
ŽIVOTNÍ SITUACE

PDA verze
Slabozrací
Popis rádce

obr ONLINE

webcam

obr METEO

meteo
0.0 °C

obr SenoTV

webcam

obr REGiONY
Aktuální články z regionálních zdrojů:

IDS
Ivančice
Jižní Mor.
JMK - aktual.
JMK - úřední
JMK - média
Kr.Vysočina
Vysočina
Kladeruby
Brno
Třebíč
Diecéze
Samospráva

obr CÍRKEV
Katolická farnost Mohelno

Liturgie:
Dnešní
Nedělní
Svátek

Biskupství

obr RSS kanál
Nové články pro vaše RSS čtečky:
RSS 2.0
obr OSTATNÍ
Czech POINT Valid RSS Soutěžíme o Zlatý erb ids jmk mesta-obce epusa portal.gov.cz spov.org spov.org kladeruby e-muzeum senorady
Reakce dětí z Vysočiny na pandemii: chtějí mír a lásku v zemi, podívejte se
Jak vnímají děti dnešní nelehkou dobu plnou napětí, nejistoty a špatných zpráv v podobě stále se zvyšujícího čísla nakažených? Odpověď na tuto otázku přinesl obrázek deváťáka z velkomeziříčské školy Antonína Homoly.
Třebíčský deník - Zprávy

Místo davu lidí prázdno: turistická Vysočina kvůli lockdownu ošiřela, podívejte
Je to tu samý Brňák. Chápu, že potřebují vypadnout z města, ale takové nájezdy, to je fakt síla, stěžoval si Petr Král ze Žďárska ještě před pár týdny. Teď jsou ale hloučky lidí v přírodě minulostí. Většina lidí poctivě dodržuje vládní opatření.  
Třebíčský deník - Zprávy

Doba covidová nahrává zahradničení, ve sklenících Vysočiny čekají nával
Pestrobarevné petrklíče, macešky, ale i rozmarýn, tymián nebo třeba sazeničky rajčat či paprik. To vše teď raší ve sklenících farmy Selekta na Hrádku u Pacova. „Sezona pomalu začíná. Do týdne se rozjede naplno,“ říká Vítězslav Krejča, který to tu má na starosti.  
Třebíčský deník - Zprávy

Loučení a slzy: Stýská se mi po příteli "za hranicí", říká Marie z Vysočiny
Vídali jsme se hlavně o víkendech, ale teď nemůžeme ani to, stýská si Marie Blažíčková z Přibyslavi na Havlíčkobrodsku, která má partnera z Pelhřimova. Zákaz volného pohybu dal totiž jejich vztahu na tři týdny stopku.  
Třebíčský deník - Zprávy

Na Vysočině pozor na náledí: výstraha platí do sobotního dopoledne
Opatrní by měli být v pátek a v sobotu řidiči na Vysočině. Meteorologové varují před kluzkými silnicemi. Při poklesu teplot pod bod mrazu se bude lokálně vytvářet náledí nebo zmrazky.
Třebíčský deník - Zprávy

FOTO: Na Vysočinu se vrátila zima, chladno bude i o víkendu
Po několika jarních dnech se v pátek pátého března vrátila na Vysočinu zima. Ranní sněhová pokrývka řadu lidí překvapila a sněžilo i během dne.
Třebíčský deník - Zprávy

Vysočina mezi premianty: lidem se tady dýchá lépe, škodlivin ve vzduchu ubylo
Na Vysočině se v posledních dvou letech lépe dýchá. Potvrdila to ročenka Českého hydrometeorologického ústavu o znečištění ovzduší na území České republiky.
Třebíčský deník - Zprávy

Nová průlomová léčba covid v Brně: nemocný muž se uzdravuje a brzy půjde domů
/VIDEO/ Už dřív prodělal vážnou nemoc. Kvůli bolesti kyčlí a páteře zamířil v lednu na vyšetření do nemocnice, kde se zřejmě nakazil koronavirem. Ladislav Kadlec musel být kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu převezen ze zařízení v Novém Městě na Moravě do bohunické fakultní nemocnice. Lékaři tamní hematologicko-onkologické kliniky na něho aplikovali průlomovou léčbu v podobě aplikace remdesiviru a rekonsvalescentní plazmy.
Třebíčský deník - Zprávy

Školáci z Vysočiny vymysleli boxy na vakcíny proti covidu, pomohou zdravotníkům
Společně to dáme, vzkazují malí technici z Golčova Jeníkova na Havlíčkobrodsku. Nemáme schopnost covid porazit, ale máme chuť přispět, dodávají. A tak v jejich dílně vznikl nápad, který usnadní práci zdravotníkům v očkovacích centrech. Navrhli, vymodelovali a vytiskli na 3D tiskárnách dvě varianty boxů na vakcíny proti covidu.
Třebíčský deník - Zprávy

V Libyi zřejmě našli ostatky uneseného kuchaře z Meziříčí. Rodina doufá, že žije
Světová média přinesla informaci o nálezu hromadného hrobu Libyi, v němž měly být nalezeny ostatky Čecha, Rakušana a čtyř Filipínců, kteří byli v roce 2015 uneseni při útoku teroristů z organizace Islámský stát (IS) na jedno z ropných polí. Ostatky Čecha by mohly patřit nezvěstnému kuchaři z Velkého Meziříčí Pavlu Hrůzovi.
Třebíčský deník - Zprávy

Třebíč rozdá potřebným 18 tisíc roušek, vietnamci darovali stovky respirátorů
Jednorázové roušky a respirátory dostanou ti nejpotřebnější. Třebíčská radnice je nyní začne distribuovat potřebným. Ochranné prostředky město získalo díky pomoci potravinové banky, která se pro Vysočinu nachází v Ledči nad Sázavou, a vietnamské komunity v Třebíči.
Třebíčský deník - Zprávy

Náklaďák smetl na Třebíčsku policejní auto, zůstalo přimáčknuté na svodidlech
Nečekaná sněhová nadílka napříč krajem zkomplikovala dopravu. Od pátečních šesti hodin ráno přijali krajští policisté oznámení o celkem třinácti dopravních nehodách, při kterých se zranily čtyři osoby.
Třebíčský deník - Zprávy

Zářila jako Alžběta Anglická. Podívejte, v čem hrála rodačka z Třebíče Kružíková
Smutná zpráva zasáhla ve čtvrtek herecký svět. Zemřela legenda brněnských divadelních prken, držitelka Ceny Thálie za celoživotní mistrovství v činohře a rodačka z Třebíče Helena Kružíková. Svůj profesní život spojila především s Národním divadlem Brno. Podívejte se, jak zářila na jevišti.
Třebíčský deník - Zprávy

Při rvačce připravil muže o oko: Ujel mi autobus, vzkázal soudu, dostal pět let
Okresní soud v Jihlavě poslal ve čtvrtek 4. března na pět let do vězení třicetiletého Jiřího Bičánka z Pelhřimovska za rvačku, při níž o čtrnáct let staršího muže připravil o zrak na jedno oko. Bičánek k soudu nepřišel. Soudu pouze vzkázal, že mu ujel autobus, ať jednají bez něj. Rozsudek není pravomocný. Obžalovaný se ještě může odvolat. Kauzou se tak ještě zřejmě bude zabývat Krajský soud v Brně. Státní zástupce Ivo Novák se odvolání vzdal.
Třebíčský deník - Zprávy

Za světový unikát padla nejvyšší pokuta: stožáry ve Žďárských vrších musí k zemi
/FOTOGALERIE/ Stožáry u Studnic na Novoměstsku, které slouží pro měření námrazy, tam nemají co dělat. To je názor Správy Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy, která před lety povolila tuto dočasnou stavbu brněnskému výzkumnému pracovišti. Teď žádá jejich odstranění. Společnost EGÚ Brno, která železné konstrukce s dráty vedoucími odnikud nikam provozuje, se zase brání tím, že jde o dlouhodobý unikátní projekt.
Třebíčský deník - Zprávy

Synagoga, kaple nebo větrný mlýn: památky z Třebíčska bojují ve Zlaté jeřabině
Oprava synagogy, kaple, záchrana barokní kopule nebo obnova větrného mlýna soutěží ve Zlaté jeřabině. Lidé nyní mohou rozhodovat, kterému projektu opravy udělí svůj hlas. V kategorii Kulturní aktivita pak má Třebíčsko dva zástupce, o hlasy lidí se uchází náměšťský Oživený zámek a Národní přehlídka sokolských souborů v Martínkově.
Třebíčský deník - Zprávy

Do hereckého nebe odešla legenda. Zemřela třebíčská rodačka Helena Kružíková
Do brněnského hereckého nebe odešla další velká osobnost divadelních prken. Ve věku dvaadevadesát let zemřela herečka, držitelka Thálie Helena Kružíková. 
Třebíčský deník - Zprávy

Nával před očkovacím centrem v Pelhřimově: důchodci se tam shlukují i přes zákaz
Zmatky na přeplněném parkovišti. Důchodci čekají na očkování a mezitím porušují hygienická opatření. Perné chvilky zažívají policisté, kteří dohlížejí na pořádek při parkování před očkovacím centrem v Pelhřimově.
Třebíčský deník - Zprávy

Očkování u praktických lékařů na Vysočině: příští týden, chybí už jen vakcíny
To bylo nějakého přemlouvání. Tak komentuje důchodkyně Marie z Jihlavska nedávnou diskuzi se svojí dcerou. Týkala se očkování proti koronaviru. Starší dáma ale nechtěla nikoho zatěžovat s cestou do krajského města a zpět, proto injekci tvrdošíjně odmítala. U svého praktického lékaře by si ale injekci dát nechala. „K němu si dojdu pěšky, do Jihlavy ne,“ usmála se.
Třebíčský deník - Zprávy

Úložiště radioaktivního odpadu: obce třebíčské lokality Horka žalují stát
Obce z třebíčské lokality Horka, která zůstala mezi čtyřmi místy, kde by mohlo vzniknout úložiště radioaktivního odpadu, podaly žalobu. Správa úložišť radioaktivních odpadů podle nich nelegálně získala informace, které vedly ke snížení počtu vytipovaných lokalit.
Třebíčský deník - Zprávy

Viděli jste ho? Policie pátrá po muži z Třebíče, vyhýbá se vězení
Policisté žádají o spolupráci při pátrání po hledaném šestačtyřicetiletém muži z Třebíčska.
Třebíčský deník - Zprávy

Týdně až dva tisíce testů. V elektrárně Dukovany čtyřnásobně zvyšují kapacitu
Jaderná elektrárna Dukovany zavedla testování zaměstnanců už loni v listopadu. Nyní energetici zvýšili počty preventivních testů až čtyřnásobně. Externí zdravotníci by do 12. března měli otestovat všechny zaměstnance elektrárny a nově k tomu využijí i možnost samotestování.
Třebíčský deník - Zprávy

Nájmy za covidu: podívejte se, jak je to s cenami na Vysočině
Majitelé požadují v inzerátech za metr čtvereční pronajímaného bytu průměrně 253 korun měsíčně.
Třebíčský deník - Zprávy

Aukce pozemků v Třebíči: o lokalitu Za poliklinikou se bude soutěžit později
Celkem dvaačtyřicet pozemků pro rodinné domy vzniklo v lokalitě Za poliklinikou v Třebíči. Město plánovalo začít aukcí prvních dvanácti parcel na začátku března.
Třebíčský deník - Zprávy

Města na Třebíčsku zavírají dětská hřiště. Podívejte se, kam jít ještě můžete
/SEZNAM (NE)OTEVŘENÝCH HŘIŠŤ/ Zavřete na tři týdny dětská hřiště. To doporučuje česká vláda městům a obcím. Zmapovali jsme, jak to vypadá s těmi na Vysočině.    
Třebíčský deník - Zprávy

Obec Senorady

Senorady 120
67575 Mohelno

IČ: 00378593
Číslo účtu: 14720711/0100
Datová schránka: vg2bzei

Telefon: 568 642 033
Email: obec@senorady.cz
Podatelna: podatelna@senorady.cz
Starosta: starosta@senorady.cz

Úřední hodiny: středa 9-13hod
každý 3. pátek v měsíci 18-20hod

Starosta: Dana Prušková, DiS. (neuvolněná)
Telefon: 601 601 291 (po domluvě)

GPS: 49°7'26.91"N, 16°14'41.12"E
okres Brno-venkov, Jihomoravský kraj
Czech Republic, European Union

Podpůrné programy:

Zde jsou zdarma ke stažení čtečky formátů, ve kterých jsou publikovány dokumenty na stránkách, a podpůrné programy, které jsou potřeba ke spouštění aplikací na internetu:

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr

 

obr VYHLEDÁVÁNÍ
obr ZOBRAZENÍ
Verze pro slabozraké
Mapa stránek
Přístupnost webu
Stručné info o obci obr
Information in English obr
Auskunft auf Deutsch obr
Informations en français obr
информации obr
WAP (info)
SENO+
e-ROZHLAS
Rezervace hřiště
RSS kanál
obr ANKETA
Jaká maska na ostatkové zábavě 2019 se vám líbila nejvíce?

1. Rakeťák Kim a další prezidenti.
Počet hlasů: 113
2. Hasiči.
Počet hlasů: 112
3. Černokněžník.
Počet hlasů: 75
4. Králíci z klobouku.
Počet hlasů: 73
5. Vězeňská služba.
Počet hlasů: 76
6. Upírky a čert.
Počet hlasů: 105
7. Komtesa a včelka.
Počet hlasů: 74
8. Jeptišky.
Počet hlasů: 85
9. Prasátko a vlk.
Počet hlasů: 122
Graf ankety

obr ENVIRO
Environmentální informační systém obce Senorady. Počasí, odpady, GPS orientace, zahrada, webové kamery, hlášení skládek, zprávy emailem, ekologická hra apod..

ENVIRO

obr e-MUZEUM
Elektronické muzeum obce Senorady naleznete na adrese:

e-MUZEUM

obr PANORAMA
Virtuální panoramatické snímky z obce Senorady a z blízkého okolí:

Virtuální panoramata

obr MMS
Nyní máte možnost zasílat své MMS zprávy z mobilu přímo na webové stránky:

MMS zprávy

obr VÝBĚR Z ČLÁNKŮ
Proměny v Senoradech
obr Na sobotu 19. 4. 2014 si místní slečny, dámy a paní domluvily vizážistku spolu s kadeřnicí na tzv. Proměny v Senoradech. Jednalo se o líčení kosmetikou Mary Kay - zdarma. Líčení bylo prováděno pod t..
obr KNIHOVNA DOPORUČUJE
Knižní novinka: Úmorné divadlo, Wright Rachel
obr NOVÁ KNIHA K ZAPŮJČENÍ V KNIHOVNĚ První byli starověcí Řekové, kteří přehrávali své pověsti. Po nich přišel Shakespeare a spol. s celou řadou divadelních trháků. Dnes se na jeviště dostane cokoli -..
obr KNIHOVNA ON-LINE
On-line katalog knihovny umožňuje vyhledávat ve fondu knihovny nebo získat informace o vašich výpůjčkách:

ON-LINE katalog

obr STARÉ STRÁNKY
Webové stránky obce z let 2000 až 2006, články, foto, info, mládež..

mladez.senorady.cz

obr ODKAZY
Jihomoravský kraj
Portál veřejné správy ČR
Město Ivančice
Město Brno
Farnost Mohelno
Obec Kladeruby
V.Nezval - Biskoupky
IDS JMK
Portál Evropské unie
Portál justice
Min. pro místní rozvoj ČR
Min. zemědělství ČR
Min. zdravotnictví ČR
Min. školství ČR
Min. práce a soc. věcí ČR
Min. kultury ČR
Min. financí ČR
Min. vnitra ČR
Min. živ. prostředí ČR
obr OCENĚNÍ, TISK, ..
Zlatý erb 2012 - JMK
Zlatý erb 2010 - ČR
Zlatý erb 2010 - JMK
Zlatý erb 2009
Zlatý erb 2008 - ČR
Zlatý erb 2008 - JMK
Zlatý erb 2007
Zlatý erb 2006
Senorady na ČT1 (geocaching)
Senorady na ČT1 (web)
Senorady na ČRo Brno
Turista: e-Muzeum
Zrcadlo: Geocaching Senorady
Senorady v HN (web)
e-Servis: Muzeum Senorady
e-Servis: Facebook Senorady
Moderní obec: e-Muzeum
Vlastivědný věstník moravský
Napsali o erbu 2010
Napsali o erbu 2008
Napsali o erbu 2007
Czech POINT
Online rezervace

©2006-2021 Obec Senorady. Publikační systém a webdesign ©2006-2021 Miroslav Patočka