FACEBOOK SENORADY: Obec Senorady má své stránky na aktuálně nejpopulárnější sociální síti Facebook. Naleznete zde nejrychleji aktuální informace z obce, celá fotoalba z akcí v obci, pozvánky na obecní události, ankety, videa a příspěvky ostatních uživatelů.
YOUTUBE SENORADY: Videa z obce Senorady naleznete na našem streamu služby YouTube. Tato videa jsou také dostupná z článků na obecních stránkách. Nejaktuálnější videa budete mít po přihlášení se k odběru našeho streamu ObecSenorady na YouTube.
TWITTER SENORADY: Hlášení místního rozhlasu, krátké zprávy, upoutávky a postřehy z dění v obci Senorady naleznete na mikroblogu Twitter. Připojte se k nám a sledujte naše tweety na @Senorady.
GOOGLE+ SENORADY: Pokud dáváte přednost sociální síti Google+, máme pro vás i zde stránku obce Senorady. Oproti účtu na Facebooku se obsah více orientuje na obrazové a video informace.
GEOCACHING SENORADY: Obec Senorady vytvořila první obecní schránku turisticko sportovní hry Geocaching v ČR. Pokud se chcete do této zajímavé aktivity zapojit, nalezení kešky Tvrz Senorady je tím správným krokem :)
FLICKR SENORADY: Na kvalitní fotografie z okolí obce ve vysokém rolišení je zaměřen Flickr Senorady. Vytvořte si svůj účet Flickr, nahrávejte fotografie a ty nejlepší publikujte ve společné skupině "Galerie Senorady".

Seno+

Obec Senorady
Obecní úřad: Povinné informace Úřední deska Životní situace Úřady Formuláře Vyhlášky
Doporučujeme: Územní plán Koronavirus Petice 2018 Ostatky 2018 Košt 2018 Reportáž ČT1 Facebook Geocaching
Aplikace: ENVIRO e-MUZEUM e-RÁDCE WEBCAM e-Hřiště MMS zprávy SenoTV SENO+ SLABOZRACÍ
obr OBEC
Úřední deska
Zápisy
Úřady
Vyhlášky
Výroč. zprávy
Rozpočet
Formuláře
Územní plán
Kanalizace
Volby
Dotazníky
Zpravodaj
Bezpečnost
Ostatní
obr OKOLÍ
Řeka Oslava
Fotografie
Webcam arch.
Zahrada
3D foto
Enviro info
Geocaching
GPS trasy
Galerie
Sportovní hřiště
obr HISTORIE
Historie
Rodáci
Mapy
Paměti
Pověsti
Z kronik
Arch. fota
Pozvánky
Pohlednice
Listiny
Exponáty
Knihy (MZA)
Genealogie
Výzkum
obr SPOLKY
Myslivci
Hasiči
Rybáři
Sokol
Mládež
Motorkáři
Farnost
obr TRADICE
Plesy
Ostatky
Velikonoce
1.máj
Dětský den
Pouť
Hody
Strašidelný rej
Vinné košty
Mikuláš
obr AKCE
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
obr AKTUÁLNÍ
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
obr HLÁŠENÍ
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
obr KNIHOVNA
Informace
Aktuality
Nové knihy
obr FOTBAL A
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
obr FOTBAL B
2005
2006
2007
2008
2009
obr INZERCE
Firmy
Občané
obr e-RÁDCE
ŽIVOTNÍ SITUACE

PDA verze
Slabozrací
Popis rádce

obr ONLINE

webcam

obr METEO

meteo
0.0 °C

obr SenoTV

webcam

obr REGiONY
Aktuální články z regionálních zdrojů:

IDS
Ivančice
Jižní Mor.
JMK - aktual.
JMK - úřední
JMK - média
Kr.Vysočina
Vysočina
Kladeruby
Brno
Třebíč
Diecéze
Samospráva

obr CÍRKEV
Katolická farnost Mohelno

Liturgie:
Dnešní
Nedělní
Svátek

Biskupství

obr RSS kanál
Nové články pro vaše RSS čtečky:
RSS 2.0
obr OSTATNÍ
Czech POINT Valid RSS Soutěžíme o Zlatý erb ids jmk mesta-obce epusa portal.gov.cz spov.org spov.org kladeruby e-muzeum senorady
Nadřeli se, ale stálo to zato. V Hroznatíně si sami postavili kulturní dům
Malá ves na Třebíčsku dokázala velkou věc. V Hroznatíně, kde žije jen okolo stovky obyvatel, si lidé z velké části sami za rok postavili kulturní dům. Dřeli na brigádách bez nároku na odměnu, jen aby se měli kde scházet.
Třebíčský deník - Zprávy

Řidič měl přes dvě promile alkoholu. Čeká ho trest
S téměř dvěma a půl promile alkoholu řídil osmadvacetiletý muž auto v obci Lipník.
Třebíčský deník - Zprávy

Čtrnáct lidí je ve Větrném Jeníkově nakaženo Covidem-19. Vrací se roušky
Celkem 14 lidí z Větrného Jeníkova je pozitivně testováno na koronavirus. Potvrdil to Jiří Kos z Krajské hygienické stanice v Jihlavě. Na Vysočině se tak objevilo nové velké ohnisko nákazy. Do obce se vrátila koronavirová opatření. Obyvatelé znovu musejí povinně nosit roušky. Krajští hygienici zatím otestovali pětatřicet lidí.
Třebíčský deník - Zprávy

Chodníky v Náměšti ošetřují toxickým postřikem. Lidé se bojí o mazlíčky
Vlnu nevole a velkou diskuzi na sociálních sítích před nedávnem vyvolala zpráva jedné z obyvatelek v Náměšti, že zdejší služby města hubily plevel Roundupem. Žádají, aby jim termíny čištění oznamovaly předem. Podle vedení města šlo o omyl.  
Třebíčský deník - Zprávy

Na burzy hokejových karet mu jezdí celá republika. Brodeura má víc než tisíckrát
Neumí dodnes bruslit. Přesto Daniel Maceček žije hokejem. Od čtvrté třídy sbírá hokejové kartičky, fandí znojemským Orlům. Jeho vášeň jej dovedla na začátku loňského roku k otevření hospody First Line Hockey Pub. „Jsme jediné místo ve Znojmě, kde se dají koupit hokejové kartičky. Pořádáme jejich burzy. Zaměřujeme se čistě na hokej. Pivo si mohou dát zákazníci kdekoliv jinde, First Line jim přináší něco navíc,“ říká Maceček.
Třebíčský deník - Zprávy

Místo Chorvatska Dalešice, o to víc hříchů. Policie na přehradě dohlíží častěji
/FOTOGALERIE/ Kontroly a zase kontroly. To čeká všechny, kteří se chystají ve volných chvílích na Dalešickou přehradu. Jedna kontrolní série se uskutečnila o prvním prázdninovém prodlouženém víkendu. „Byla hlavně preventivní, bude se opakovat a má název Bezpečně u vody,“ uvedla krajská policejní mluvčí na Vysočině Dana Čírtková.  
Třebíčský deník - Zprávy

Plyn, balkony, letní kino. Řidiči kvůli opravám v Třebíči někde neprojedou
V Třebíči začnou další dopravní omezení. Způsobí je rekonstrukce plynu, teplovodu či zábor pro letní kino. „V ulicích Ruská, Arbesova, Hladíkova, Jiráskova a Pod Vodojemem budou v termínu od 7. července do 31. října výkopové a stavební práce při rekonstrukci plynu. Bude se tam dělat vždy od pondělí do pátku od sedmi ráno do šesti večer,“ uvedla třebíčská mluvčí Irini Martakidisová.
Třebíčský deník - Zprávy

Unikátní čekání na autobus. V Krucemburku cestující sedí v selské světnici
Originální autobusovou zastávkou připomínající selskou světničku se může chlubit městys Krucemburk. Uprostřed místnosti stojí stůl a židle, nad dřevěnou lavicí je police s knihami, na stěně visí obrázky, je tu dokonce i zrcadlo a věšák na kabáty. Není divu, že tato originální stavba soutěží letos v soutěži Česká cena za architekturu.
Třebíčský deník - Zprávy

V třebíčském rybníku Kuchyňka se utopil osmnáctiletý mladík. Případ řeší policie
Záchranka, hasiči a posléze i policisté vyjeli v neděli krátce před sedmou hodinou v Třebíči k rybníku Kuchyňka. Dostali totiž hlášení, že se z plavání nevrátil osmnáctiletý mladík. 
Třebíčský deník - Zprávy

Mrzký člověk, udavač, říkají o něm. Jana Husa žaloval rodák z Německého Brodu
„Na druhý den po našem příjezdu do Kostnice v neděli po svátku Všech svatých Michal de Causis vylepil na kostele soudní nálezy proti mně a nahoru položil úvod s velikým textem, že to jsou nálezy proti vyobcovanému a zatvrzelému Janu Husovi a podezřelému z kacířství, a mnoho jiného,“ napsal mistr Jan Hus z Kostnice svým přátelům. Od jeho smrti na hranici uplyne v pondělí 6. července víc než šest set let.  
Třebíčský deník - Zprávy

Baťa měl továrnu i v Třebíči. Na "malý Zlín" vzpomíná výstava v Alternátoru
Blíží se srpnové výročí pětapadesáti let od úmrtí Jana Antonína Bati. Do války mu patřila i továrna na boty v Třebíči Borovině.
Třebíčský deník - Zprávy

OBRAZEM: U Skaláka je další ročník festivalu Magorovo Vydří
/FOTOGALERIE/ Bohoslužba u rybníka pod širým nebem a farář s kytarou, který zpívá Lennonovo Imagine či Hlavsovy a Bondyho Muchomůrky bílé. Tak vypadalo nedělní dopoledne ve mlýně u Miroslava Skaláka Skalického za Meziříčkem. „Kázal“ salesiánský kněz Ladislav Heryán. Slovo kázal patří v tomto případě do uvozovek. Heryán svůj osobní vzkaz přihlížejícím povídal. Vyprávěl. Jak je ostatně jeho zvykem.  
Třebíčský deník - Zprávy

Opilý cyklista musel domů po svých. Navíc mu hrozí pokuta až padesát tisíc
Úplně namol byl cyklista, kterého v sobotu před druhou hodinou ráno kontrolovali policisté v Želetavě. Tento devětapadesátiletý muž nadýchal 2,24 promile alkoholu a opakovaná zkouška stále ukazovala hodnotu přes dvě promile.
Třebíčský deník - Zprávy

Na obloze jen beránky. Koupaliště o horkém víkendu lákají k osvěžení
Je krásný první červencový víkend. Počasí v jeho první polovině přeje výletníkům i milovníkům koupání. Možná za to může koronavirová krize, která stále mezi lidmi rezonuje, každopádně koupaliště nejsou přecpaná a kdo se rád svlaží v pěkném prostředí, má nabídku pestrou.  
Třebíčský deník - Zprávy

Nedovedu si přestavit, že by v hotelech vzrostly ceny, říká Tomáš Čihák
/ROZHOVOR/ Pro ředitele organizace Vysočina Tourism Tomáše Čiháka je začátek letošních prázdnin velmi hektický. Začíná sezona dovolených, do toho se rozjíždí systém voucherů, díky kterému mohou návštěvníci Vysočiny dostat tisícikorunovou slevu. I proto by mohl být červenec a srpen, co se hotelů týká, velmi dobrý.  
Třebíčský deník - Zprávy

Může zachránit život. Ve zdi nové služebny v Jaroměřicích je defibrilátor
/FOTO/ Místo dvou suterénních komůrek na radnici jsou nové prosvětlené prostory o rozloze bezmála dvě stě metrů čtverečních. Tak vypadá od nynějška služebna republikové policie v Jaroměřicích nad Rokytnou.
Třebíčský deník - Zprávy

Ortopedi z třebíčské nemocnice mají novou speciální pilu. Usnadní operace
/FOTO/ Třebíčská nemocnice má nový přístroj. Je jím pila, kterou teď lékaři denně využívají při ortopedických operacích. Tato takzvaná oscilační pila stála víc jak sto dvacet tisíc korun a přispělo na ni město Jaroměřice nad Rokytnou.
Třebíčský deník - Zprávy

Průzkum Deníku: ovoce a zelenina zdražily. Kilo jahod je za 180 korun
Ceny ovoce a zeleniny rostou na trzích i v supermarketech. Způsobuje to špatné počasí i dovoz plodin ze zahraničí.  
Třebíčský deník - Zprávy

Dělníci se brutálně porvali. Za dupání na hlavu hrozí jednomu až 10 let vězení
Rvačka mezi dělníky mohla skončit pokusem o vraždu. Polákovi hrozí za dupání na hlavu až deset let ve vězení.
Třebíčský deník - Zprávy

Tisíce angličáků na jednom místě. V Třebíči začal výstava modelů aut
Snad každý malý chlapec měl doma nějaký model autíčka. V češtině se těmto kovovým autíčkům říkávalo angličáky. Malá auta již dávno nejsou pouze atraktivní hračkou, ale stala se rovněž vyhledávaným sběratelským zbožím. A právě jednu z takových rozsáhlých sbírek představuje muzeum v Třebíči.  
Třebíčský deník - Zprávy

Datový blackout. Na Třebíčsku vypadl internet. Nejde firmám ani domácnostem
Ve velké části Třebíčska nejde v pátek 3. července internet. Pociťují to jak domácí odběratelé, tak instituce.
Třebíčský deník - Zprávy

Na Vysočinu míří české hudební hvězdy. Přijedou Wanastovi Vjecy i Čechomor
Čechomor, Chinaski, Anna K, Wanastovi Vjecy a Kabát dorazí na konci července do Jihlavy, hrát budou v areálu letního kina.  
Třebíčský deník - Zprávy

Recidivista kradl za výjimečného stavu, trest bude přísný
Policisté objasnili případ vloupání do sklepa domu v Moravských Budějovicích. Pachatelem je podle policie třicetiletý muž z Třebíčska.
Třebíčský deník - Zprávy

Otec neplatí výživné na syna. Ddluží skoro dvacet tisíc
Otec jen podle jména je zřejmě čtyřiadvacetiletý muž z Písecka, který neplatí výživné na svého syna žijícího na Třebíčsku.
Třebíčský deník - Zprávy

Turistický vláček bude jezdit jen v červenci. Pak nastoupí bagry
Nová atrakce už týden brázdí ulice a náměstí Třebíče od Alternátoru v Borovině až po hotel Atom. Turistický vláček budí pozornost kolemjdoucích.
Třebíčský deník - Zprávy

Obec Senorady

Senorady 120
67575 Mohelno

IČ: 00378593
Číslo účtu: 14720711/0100
Datová schránka: vg2bzei

Telefon: 568 642 033
Email: obec@senorady.cz
Podatelna: podatelna@senorady.cz
Starosta: starosta@senorady.cz

Úřední hodiny: středa 9-13hod
každý 3. pátek v měsíci 18-20hod

Starosta: Dana Prušková, DiS. (neuvolněná)
Telefon: 601 601 291 (po domluvě)

GPS: 49°7'26.91"N, 16°14'41.12"E
okres Brno-venkov, Jihomoravský kraj
Czech Republic, European Union

Podpůrné programy:

Zde jsou zdarma ke stažení čtečky formátů, ve kterých jsou publikovány dokumenty na stránkách, a podpůrné programy, které jsou potřeba ke spouštění aplikací na internetu:

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr

 

obr VYHLEDÁVÁNÍ
obr ZOBRAZENÍ
Verze pro slabozraké
Mapa stránek
Přístupnost webu
Stručné info o obci obr
Information in English obr
Auskunft auf Deutsch obr
Informations en français obr
информации obr
WAP (info)
SENO+
e-ROZHLAS
Rezervace hřiště
RSS kanál
obr ANKETA
Jaká maska na ostatkové zábavě 2019 se vám líbila nejvíce?

1. Rakeťák Kim a další prezidenti.
Počet hlasů: 82
2. Hasiči.
Počet hlasů: 79
3. Černokněžník.
Počet hlasů: 44
4. Králíci z klobouku.
Počet hlasů: 46
5. Vězeňská služba.
Počet hlasů: 56
6. Upírky a čert.
Počet hlasů: 72
7. Komtesa a včelka.
Počet hlasů: 48
8. Jeptišky.
Počet hlasů: 56
9. Prasátko a vlk.
Počet hlasů: 87
Graf ankety

obr ENVIRO
Environmentální informační systém obce Senorady. Počasí, odpady, GPS orientace, zahrada, webové kamery, hlášení skládek, zprávy emailem, ekologická hra apod..

ENVIRO

obr e-MUZEUM
Elektronické muzeum obce Senorady naleznete na adrese:

e-MUZEUM

obr PANORAMA
Virtuální panoramatické snímky z obce Senorady a z blízkého okolí:

Virtuální panoramata

obr MMS
Nyní máte možnost zasílat své MMS zprávy z mobilu přímo na webové stránky:

MMS zprávy

obr VÝBĚR Z ČLÁNKŮ
Výročí 1150 let od příchodu sv. Cyrila a Metoděje
obr Vážení čtenáři, milí přátelé, vítáme vás v prosincovém vydání cyrilometodějského zpravodaje, který vychází u příležitosti 1150. výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Na řádcích ní..
obr KNIHOVNA DOPORUČUJE
Knižní novinky
obr NOVÁ KNIHA K ZAPŮJČENÍ V KNIHOVNĚ NIKDY SI NEDÁVEJTE VYCPAT SVÉHO PSA, Alan Alda Alan Alda se do srdcí diváků snad nejvíce zapsal jako Hawkeye z legendárního seriálu M*A*S*H, a to nejen v rodnýc..
obr KNIHOVNA ON-LINE
On-line katalog knihovny umožňuje vyhledávat ve fondu knihovny nebo získat informace o vašich výpůjčkách:

ON-LINE katalog

obr STARÉ STRÁNKY
Webové stránky obce z let 2000 až 2006, články, foto, info, mládež..

mladez.senorady.cz

obr ODKAZY
Jihomoravský kraj
Portál veřejné správy ČR
Město Ivančice
Město Brno
Farnost Mohelno
Obec Kladeruby
V.Nezval - Biskoupky
IDS JMK
Portál Evropské unie
Portál justice
Min. pro místní rozvoj ČR
Min. zemědělství ČR
Min. zdravotnictví ČR
Min. školství ČR
Min. práce a soc. věcí ČR
Min. kultury ČR
Min. financí ČR
Min. vnitra ČR
Min. živ. prostředí ČR
obr OCENĚNÍ, TISK, ..
Zlatý erb 2012 - JMK
Zlatý erb 2010 - ČR
Zlatý erb 2010 - JMK
Zlatý erb 2009
Zlatý erb 2008 - ČR
Zlatý erb 2008 - JMK
Zlatý erb 2007
Zlatý erb 2006
Senorady na ČT1 (geocaching)
Senorady na ČT1 (web)
Senorady na ČRo Brno
Turista: e-Muzeum
Zrcadlo: Geocaching Senorady
Senorady v HN (web)
e-Servis: Muzeum Senorady
e-Servis: Facebook Senorady
Moderní obec: e-Muzeum
Vlastivědný věstník moravský
Napsali o erbu 2010
Napsali o erbu 2008
Napsali o erbu 2007
Czech POINT
Online rezervace

©2006-2020 Obec Senorady. Publikační systém a webdesign ©2006-2020 Miroslav Patočka