FACEBOOK SENORADY: Obec Senorady má své stránky na aktuálně nejpopulárnější sociální síti Facebook. Naleznete zde nejrychleji aktuální informace z obce, celá fotoalba z akcí v obci, pozvánky na obecní události, ankety, videa a příspěvky ostatních uživatelů.
YOUTUBE SENORADY: Videa z obce Senorady naleznete na našem streamu služby YouTube. Tato videa jsou také dostupná z článků na obecních stránkách. Nejaktuálnější videa budete mít po přihlášení se k odběru našeho streamu ObecSenorady na YouTube.
TWITTER SENORADY: Hlášení místního rozhlasu, krátké zprávy, upoutávky a postřehy z dění v obci Senorady naleznete na mikroblogu Twitter. Připojte se k nám a sledujte naše tweety na @Senorady.
GOOGLE+ SENORADY: Pokud dáváte přednost sociální síti Google+, máme pro vás i zde stránku obce Senorady. Oproti účtu na Facebooku se obsah více orientuje na obrazové a video informace.
GEOCACHING SENORADY: Obec Senorady vytvořila první obecní schránku turisticko sportovní hry Geocaching v ČR. Pokud se chcete do této zajímavé aktivity zapojit, nalezení kešky Tvrz Senorady je tím správným krokem :)
FLICKR SENORADY: Na kvalitní fotografie z okolí obce ve vysokém rolišení je zaměřen Flickr Senorady. Vytvořte si svůj účet Flickr, nahrávejte fotografie a ty nejlepší publikujte ve společné skupině "Galerie Senorady".

Seno+

Obec Senorady
Obecní úřad: Povinné informace Úřední deska Životní situace Úřady Formuláře Vyhlášky
Doporučujeme: Územní plán DD 2019 Petice 2018 Ostatky 2018 Košt 2018 Reportáž ČT1 Facebook Geocaching
Aplikace: ENVIRO e-MUZEUM e-RÁDCE WEBCAM e-Hřiště MMS zprávy SenoTV SENO+ SLABOZRACÍ
obr OBEC
Úřední deska
Zápisy
Úřady
Vyhlášky
Výroč. zprávy
Rozpočet
Formuláře
Územní plán
Volby
Dotazníky
Zpravodaj
Bezpečnost
Ostatní
obr OKOLÍ
Řeka Oslava
Fotografie
Webcam arch.
Zahrada
3D foto
Enviro info
Geocaching
GPS trasy
Galerie
Sportovní hřiště
obr HISTORIE
Historie
Rodáci
Mapy
Paměti
Pověsti
Z kronik
Arch. fota
Pozvánky
Pohlednice
Listiny
Exponáty
Knihy (MZA)
Genealogie
Výzkum
obr SPOLKY
Myslivci
Hasiči
Rybáři
Sokol
Mládež
Motorkáři
Farnost
obr TRADICE
Plesy
Ostatky
Velikonoce
1.máj
Dětský den
Pouť
Hody
Strašidelný rej
Vinné košty
Mikuláš
obr AKCE
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
obr AKTUÁLNÍ
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
obr HLÁŠENÍ
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
obr KNIHOVNA
Informace
Aktuality
Nové knihy
obr FOTBAL A
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
obr FOTBAL B
2005
2006
2007
2008
2009
obr INZERCE
Firmy
Občané
obr e-RÁDCE
ŽIVOTNÍ SITUACE

PDA verze
Slabozrací
Popis rádce

obr ONLINE

webcam

obr METEO

meteo
14.3 °C

obr SenoTV

webcam

obr REGiONY
Aktuální články z regionálních zdrojů:

IDS
Ivančice
Jižní Mor.
JMK - aktual.
JMK - úřední
JMK - média
Kr.Vysočina
Vysočina
Kladeruby
Brno
Třebíč
Diecéze
Samospráva

obr CÍRKEV
Katolická farnost Mohelno

Liturgie:
Dnešní
Nedělní
Svátek

Biskupství

obr RSS kanál
Nové články pro vaše RSS čtečky:
RSS 2.0
obr OSTATNÍ
Czech POINT Valid RSS Soutěžíme o Zlatý erb ids jmk mesta-obce epusa portal.gov.cz spov.org spov.org kladeruby e-muzeum senorady
Je nutné počítat s výlukou na trati
Moravskobudějovicko – Cestující musejí počítat s plánovanou výlukou na trati 241 z Okříšek do Znojma. Dotkne se úseku Moravské Budějovice – Grešlové Mýto.
Třebíčský deník - Zprávy

Malovat, nebo tapetovat? Toť otázka, kterou řeší téměř každý z nás
Chce to změnu, říkáte si možná při pohledu na stěny svého bytu. A začínáte zvažovat, co bude lepší. Malovat, nebo tapetovat? Cena, pracnost, životnost a styl vašeho bydlení – to jsou čtyři základní hlediska, která byste při rozhodování měli vzít v potaz.
Třebíčský deník - Zprávy

Studentská elektrovozítka by mohla jezdit i bez řidiče
Vysočina – Studenti středních škol budou opět stavět vozidla poháněná elektromotorem. Tentokrát však dostanou daleko více prostoru ke kreativitě než dříve a uvažuje se, že by výsledek jejich práce jezdil bez řidiče.
Třebíčský deník - Zprávy

Třebíčská radnice chce omezit dopravu v židovské čtvrti. Aut je tam příliš
Třebíč – Třebíčská radnice chce vyhnat auta z židovské čtvrti. Důvod je zřejmý. Provoz je tam nyní poměrně značný, a to s památkově chráněnou čtvrtí příliš neladí. Zástupy turistů se v létě musejí proplétat mezi auty, která jezdí sem a tam. Provozem navíc trpí i statika domů.
Třebíčský deník - Zprávy

Žena nesplácela úvěr, dlužila více věřitelům
Třebíč – Z úvěrového podvodu viní policie šedesátiletou ženu z Třebíčska. Žena požádala o úvěr ve výši patnáct tisíc korun. Do žádosti ale uvedla nepravdivé údaje o svých finančních závazcích.
Třebíčský deník - Zprávy

Obří nádrže vyrazily z Kramolína směr Slovensko
Nadměrný náklad vyjel v úterý 17. září v devět hodin ráno z Kramolína. Jde o dvě nádrže a dva tahače. Nyní se konvoj pohybuje po trase přes Moravský Krumlov, Pohořelice, Hustopeče, Velké Pavlovice, Hodonín, Milotice na slovenské hranice u Sudoměřic. 
Třebíčský deník - Zprávy

Na zimním stadionu koupí brusku a prodají kogeneraci
Třebíč – Na zimním stadionu v Třebíči, který patří městu a město jeho provoz platí, pořídí novou profesionální brusku na broušení bruslí za 130 tisíc korun. Stará už totiž dosloužila.  
Třebíčský deník - Zprávy

Vyfoťte se v posteli a sdílejte foto. Podpoříte dobrou věc
Duševní nemoc je pořád tak trochu tabu, přitom může postihnout kohokoli z nás. Na to upozorňuje úterní akce, která se koná až do 17 hodin na Karlově náměstí před radnicí a je součástí týdnů duševního zdraví. Odlehčenou formouchce při ní charitní zařízení Paprsek naděje - Centrum pro podporu duševního zdraví Třebíč přispět k destigmatizaci lidí s duševním onemocněním.  
Třebíčský deník - Zprávy

Den tiskařů připomíná 50 let památníku i 440 let Bible Kralické
Hned čtveřici letošních výročí připomene Den tiskařů, který se v obci uskuteční v sobotu 21. září. Jde o tato kulatá jubilea: 440 let od vydání prvního dílu Bible kralické, 110 let od položení základního kamene pomníku Bibli kralické a jejím tiskařům, 50 let budovy památníku Bible kralické Moravského zemského muzea a také 200 let od první školní budovy v Kralicích.  
Třebíčský deník - Zprávy

Bratři se poprali. Zasáhnout museli strážníci
Třebíč – Rvačku několika bratrů museli rozehnat třebíčští strážníci. Nejagresivnějšího z nich odvezli v poutech na záchytku.  
Třebíčský deník - Zprávy

Do tří let má být bývalá Delvita opravená, zjistil starosta
Třebíč – Chátrající objekt bývalé Delvity, posléze Billy v centru Třebíče v ulici Smila Osovského, je podle zjištění třebíčského starosty Pavla Pacala prodaný a chystá se rekonstrukce budovy. „Získal jsem informaci, že je nemovitost prodána soukromé společnosti, která má za úkol ji zrevitalizovat a dát do provozuschopného stavu. Myslím do tří let. Má tam podmínku, že by v přízemí měla být dál v podnájmu Billa se svým obchodem s potravinami,“ prozradil starosta.
Třebíčský deník - Zprávy

Před 80 lety vpadli Sověti do Polska. Odstartovali tím krvavý teror
Máloco vystihlo situaci Poláků před 80 lety tak výstižně jako krátká úvodní scéna z filmu Katyň režiséra Andrzeje Wajdy. Na mostě se potkávají uprchlíci ze západní části Polska s dalšími prchajícími, kteří utíkají pro změnu z východu. Kam dál? "Na západ nemůžete, tam jsou Němci," křičí jedni. "Na východ taky ne, tam jsou Rusové," odpovídají druzí.
Třebíčský deník - Zprávy

Zázraky pilates: řeší problémy s otěhotněním i prostatou. Umí ale mnohem víc
Hledáte cvičení, které propojuje tělo a mysl? Zkuste pilates, účinnou metodu, kterou oceňují i odborníci. Navíc je vhodná pro všechny generace.
Třebíčský deník - Zprávy

Lidé si z dovolených přivezli faraonovu nemoc i plicní embolii
Vysočina – Různé zdravotní problémy si s sebou vozí lidí coby nechtěný suvenýr ze zahraničních dovolených. V minulých letech si cestovatelé zpět domů přivezli například různé typy salmonelózy, tularémii, úplavici, malárii, leptospirózu, ale nezřídka i „obyčejnou“ žloutenku typu A, kterou se je možné nakazit nejenom v zahraničí, ale běžně i v tuzemsku. I letos obyvatelé Vysočiny po zahraničním relaxu následně vyhledávali lékaře především se zažívacími potížemi.
Třebíčský deník - Zprávy

OBRAZEM: Kočárky a vozíky otestovaly přístupnost radnice v Třebíči
Třebíč - V rámci akce S kočárkem a vozíkem na úřad se tentokrát pod lupu dostala třebíčská radnice. Šest vozíčkářů a maminka s kočárkem testovali, zda budova radnice vyhovuje bezbariérovým přístupům a zda jsou pro vozíčkáře a kočárky bezpečné.
Třebíčský deník - Zprávy

Hledaný muž postával u obchodu. Už je v cele
Třebíč - Policisté v Třebíči dopadli celostátně hledaného muže. Po druhé hodině odpoledne v neděli 15. září si podezřelého všimli na ulici Modřínová, kde postával u obchodního domu.
Třebíčský deník - Zprávy

Velcí i malí chodci budou kráčet pohádkovou Třebíčí
Třebíč – Klub českých turistů vkročil do září aktivně. Jednou z tradičních akcí klubu je také Pohádková Třebíč. Letošní 13. ročník je připravený pro malé i velké pěší turisty v pátek 20. září 2019.
Třebíčský deník - Zprávy

Muž napadl na ulici v Třebíči těhotnou ženu
Třebíč – Těhotnou ženu napadl na Hartmannově ulici v Třebíči třicetiletý muž. „Mladé ženě, byla zavolána rychlá záchranná služba, která ji převezla do nemocnice k ošetření,“ řekla mluvčí třebíčské městské policie Lucie Šerková.
Třebíčský deník - Zprávy

Auto muž nesplácel, policie jej viní z podvodu
Třebíč – Z podvodu obvinila policie čtyřiatřicetiletého muže z Prahy, který uzavřel s majitelem auta Peugeot smlouvu o koupi automobilu.
Třebíčský deník - Zprávy

Byl Čech, ale musel válčit za Hitlera: před smrtí ho zachránilo, že hrál mrtvolu
Když před 80 lety vypukla druhá světová válka po německém útoku na Polsko 1. září 1939, ocitli se Češi žijící na Hlučínsku v nezáviděníhodné situaci. Pohraniční oblast na severu Moravy připadla po Mnichovské dohodě k Třetí říši a jeho obyvatelé se stali říšskými občany. Bojeschopné muže čekal povolávací rozkaz do německé armády.
Třebíčský deník - Zprávy

Distributora pervitinu policie sebrala na ulici v centru Třebíče
Třebíč - Kriminalisté vypátrali a zadrželi muže, který v Třebíči distribuoval pervitin. Muže kriminalisté zadrželi v pondělí 9. září v dopoledních hodinách na ulici nedaleko centra města. Měl u sebe pervitin a marihuanu.
Třebíčský deník - Zprávy

Na rizikových přejezdech brzy přibudou závory
Třebíčsko – I na Třebíčsku jsou železniční přejezdy, které správce trati vytipoval jako rizikové a nechá je osadit závorami. Stane se tak v Okříškách, Třebíči a v Čechočovicích. Na veřejně dostupném seznamu rizikových míst z roku 2017 figuruje ještě přejezd v ulici Boženy Němcové v Náměšti nad Oslavou. Ten ovšem v nejbližší době závory nedostane.  
Třebíčský deník - Zprávy

Třebíčská radnice pořídí další parkovací automaty
Třebíč - Bezmála 360 tisíc korun bez DPH budou stát další parkovací automaty, které se třebíčská radnice rozhodla pořídit.
Třebíčský deník - Zprávy

Na houby! Z lesa si jich odvezeme zhruba sedm set kamionů ročně
Každý rok se „muchomůrkami“ otráví sto až dvě stě lidí. 
Třebíčský deník - Zprávy

Motorky ČZ získaly sedmkrát titul mistr světa. Firma oslavila 100 let existence
V současné době společnost ČZ nabízí například i turbodmychadla pro traktory. S motocyklovým světem už ji spojují jen vyráběné řetězy.
Třebíčský deník - Zprávy

Obec Senorady

Senorady 120
67575 Mohelno

IČ: 00378593
Číslo účtu: 14720711/0100
Datová schránka: vg2bzei

Telefon: 568 642 033
Email: obec@senorady.cz
Podatelna: podatelna@senorady.cz
Starosta: starosta@senorady.cz

Úřední hodiny: středa 9-13hod
každý 3. pátek v měsíci 18-20hod

Starosta: Dana Prušková, DiS. (neuvolněná)
Telefon: 601 601 291 (po domluvě)

GPS: 49°7'26.91"N, 16°14'41.12"E
okres Brno-venkov, Jihomoravský kraj
Czech Republic, European Union

Podpůrné programy:

Zde jsou zdarma ke stažení čtečky formátů, ve kterých jsou publikovány dokumenty na stránkách, a podpůrné programy, které jsou potřeba ke spouštění aplikací na internetu:

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr

 

obr VYHLEDÁVÁNÍ
obr ZOBRAZENÍ
Verze pro slabozraké
Mapa stránek
Přístupnost webu
Stručné info o obci obr
Information in English obr
Auskunft auf Deutsch obr
Informations en français obr
информации obr
WAP (info)
SENO+
e-ROZHLAS
Rezervace hřiště
RSS kanál
obr ANKETA
Jaká maska na ostatkové zábavě 2019 se vám líbila nejvíce?

1. Rakeťák Kim a další prezidenti.
Počet hlasů: 35
2. Hasiči.
Počet hlasů: 33
3. Černokněžník.
Počet hlasů: 21
4. Králíci z klobouku.
Počet hlasů: 16
5. Vězeňská služba.
Počet hlasů: 23
6. Upírky a čert.
Počet hlasů: 30
7. Komtesa a včelka.
Počet hlasů: 18
8. Jeptišky.
Počet hlasů: 23
9. Prasátko a vlk.
Počet hlasů: 31
Graf ankety

obr ENVIRO
Environmentální informační systém obce Senorady. Počasí, odpady, GPS orientace, zahrada, webové kamery, hlášení skládek, zprávy emailem, ekologická hra apod..

ENVIRO

obr e-MUZEUM
Elektronické muzeum obce Senorady naleznete na adrese:

e-MUZEUM

obr PANORAMA
Virtuální panoramatické snímky z obce Senorady a z blízkého okolí:

Virtuální panoramata

obr MMS
Nyní máte možnost zasílat své MMS zprávy z mobilu přímo na webové stránky:

MMS zprávy

obr VÝBĚR Z ČLÁNKŮ
Dětský den
obr Myslivecké sdružení, TJ Sokol a obec SENORADY si Vás dovolují pozvat na Dětský den. Akce proběhne v sobotu 1. června od 14 hodin na hřišti Senorady. Za nepříznivého počasí proběhne akce v kulturním ..
obr KNIHOVNA DOPORUČUJE
Knižní novinka: Než přijde čas, Peter Watt
obr NOVÁ KNIHA K ZAPŮJČENÍ V KNIHOVNĚ Jack a Paul se seznámili ke konci první světové války na frontě, kde každý bojoval za svou zemi. Paul za Německo a Jack za Austrálii po boku Britů. I přesto se z n..
obr KNIHOVNA ON-LINE
On-line katalog knihovny umožňuje vyhledávat ve fondu knihovny nebo získat informace o vašich výpůjčkách:

ON-LINE katalog

obr STARÉ STRÁNKY
Webové stránky obce z let 2000 až 2006, články, foto, info, mládež..

mladez.senorady.cz

obr ODKAZY
Jihomoravský kraj
Portál veřejné správy ČR
Město Ivančice
Město Brno
Farnost Mohelno
Obec Kladeruby
V.Nezval - Biskoupky
IDS JMK
Portál Evropské unie
Portál justice
Min. pro místní rozvoj ČR
Min. zemědělství ČR
Min. zdravotnictví ČR
Min. školství ČR
Min. práce a soc. věcí ČR
Min. kultury ČR
Min. financí ČR
Min. vnitra ČR
Min. živ. prostředí ČR
obr OCENĚNÍ, TISK, ..
Zlatý erb 2012 - JMK
Zlatý erb 2010 - ČR
Zlatý erb 2010 - JMK
Zlatý erb 2009
Zlatý erb 2008 - ČR
Zlatý erb 2008 - JMK
Zlatý erb 2007
Zlatý erb 2006
Senorady na ČT1 (geocaching)
Senorady na ČT1 (web)
Senorady na ČRo Brno
Turista: e-Muzeum
Zrcadlo: Geocaching Senorady
Senorady v HN (web)
e-Servis: Muzeum Senorady
e-Servis: Facebook Senorady
Moderní obec: e-Muzeum
Vlastivědný věstník moravský
Napsali o erbu 2010
Napsali o erbu 2008
Napsali o erbu 2007
Czech POINT
Online rezervace

©2006-2019 Obec Senorady. Publikační systém a webdesign ©2006-2019 Miroslav Patočka