Obec Senorady

Napsali o Zlatém erbu 2010

Přinášíme vám souhrn článků a tiskových zpráv, ve kterých byly uvedeny informace o obci Senorady a o účasti webových stránek v soutěži Zlatý erb 2010 o nejlepší webové stránky a elektronické aplikace měst a obcí.


IKAROS (elektronický časopis o informační společnosti):

"V Jihomoravském kraji zvítězil inovativní projekt elektronického muzea e-Muzeum obce Senorady, prvního ryze elektronického obecního muzea v ČR. Tento projekt je přesně v souladu se současnými požadavky Evropské komise, jejíž hlavní prioritou v oblasti elektronizace EU je právě digitalizace a dálkové zpřístupnění evropského kulturního dědictví."


Impuls iREGIONY:

"V kategorii „Elektronická služba“ zvítězilo e-MUZEUM – elektronické muzeum obce Senorady. Na druhém místě skončila služba online rezervace vstupenek ve Vyškově a na třetím místě environmentální informační systém ENVIRO Senorady." "U vítěze v kategorii Elektronická služba – Senorad – jsme hodnotili opět aktualizovanou verzi eMUZEA, se kterým se loni obec umístila na druhém místě v celostátním kole. Jde jednak o netypickou službu, současně také o výborně zpracovanou aplikaci i v oblasti grafiky a ovládání,“ konstatoval předseda krajské poroty Jan Forbelský."


MORAVSKÉ HOSPODÁŘSTVÍ:

"Nejlepší elektronickou službu pak mají v Senoradech. Tam vytvořili takzvané e-Muzeum. Návštěvník se tak dozví informace o historii obce interaktivní formou. Sám si může například vytvořit elektronickou vstupenku s vlastním jménem. V e-muzeu jej pak provází virtuální průvodce. „Senorady už loni za tuto službu získali druhé místo v celorepublikovém kole. Letos ale udělali několik inovací, které jsme chtěli ocenit,“ vysvětlil Forbelský."


OKŘÍŠKY:

"Poroty v jednotlivých krajích se zajímají také o originální nápady a oceňují nejlepší elektronickou službu. V Jihomoravském kraji toto ocenění získala obec Senorady. Na jejich stránce můžeme navštívit takzvané e-Muzeum. Návštěvník se tak dozví informace o historii obce interaktivní formou. „Senorady už loni za tuto službu získaly druhé místo v celorepublikovém kole. Letos ale udělaly několik inovací, které jsme chtěli ocenit,“ říká předseda poroty Jihomoravského kraje Jan Forbelský."


BRNO BUSINESS (top styl magazín pro Brno):

"V kategorii „Elektronická služba“ zvítězilo e-MUZEUM – elektronické muzeum obce Senorady. Na druhém místě skončila služba online rezervace vstupenek ve Vyškově a na třetím místě environmentální informační systém ENVIRO Senorady."

Kategorie Nejnovější

Obrázky 1

Článek v regionálním čtrnáctideníku ZRCADLO:

Článek v regionálním čtrnáctideníku ZRCADLO:

Soubory 0

Odkazy 0

O článku 4

  • Vyvěšeno dne:
  • Sňato dne:
  • Vložil: Ing. Mgr. Miroslav Patočka
  • Poslední změna: 2010-06-26 20:31:57